
– Nagy öröm számomra, hogy ez a kiállítás itt létrejöhetett. Így alkalmam nyílt megismerni Vásárhelyi Antalt, a művészt. Már akkor elkápráztatott, amikor az első munkáit láttam, és eljutottam budapesti műtermébe. Megragadott képeinek technikája és precizitása, a nagyon gazdag szimbolikus jelentéstartalom – fogalmazott Portik Blénessy Ágota művészettörténész. Hozzátette: a művész nem szorul bemutatásra, hiszen nemzetközi szinten is ismert és elismert. – Nagyon gazdag életmű van a háta mögött, sok munka közül válogathattunk. Nagy öröm volt számomra, amikor megtudtam, hogy a kiállítás helyszíne ez a földszinti kiállítótér lesz, amelynek ablakai a Főtérre és a Szent Mihály templomra néznek. Így párbeszéd jön létre a külső és belső tér, illetve a kiállított munkák között. A gyönyörű kilátás erősiti a képek szakrális szimbolikus tartalmát – mutatott rá a művészettörténész.
– Szatmári születésű, Bukarestben végezte a képzőművészeti egyetemet, jelenleg Budapesten él, de ha e három helység között megrajzoljuk a háromszöget, annak „szeme” Kolozsvár lesz. Fontos személyisége az erdélyi kultúrának, és reméljük, hogy még sokszor fog itt kiállítani – köszöntötte Vásárhelyi Antal képzőművészt Vákár István, a Kolozs Megyei Tanács RMDSZ-es alelnöke.
– Olyan művész alkotásait tekinthetjük meg, aki nem csak Magyarországon és Romániában, hanem szerte a világban is ismert. Ezt elég nehezen lehetett elérni. A most kiállított munkák szimbolikája az erdélyi valóságban gyökerezhet. A művész belső terei bonyolult jelképeket tartalmaznak, és valószínű, ilyen a művész személyisége is, az általa megélt érzelmek és élmények. Bonyolult, de koherens művész, és már az első találkozás során érezhetjük: nagy alkotóval állunk szemben – méltatta a művészt Ioan Sbârciu képzőművész, egyetemi oktató.
– A kiállítást egészében kell látni, de ne féljenek közel menni a munkákhoz, és észrevenni azok finom vonalait, pontjait – összegzett Soó Zöld Balázs.