A 13-as szám nem hozott balszerencsét a Felvinc Egyesület szervezőinek, hiszen mindvégig napsütés kísérte a rendezvényt, annak ellenére, hogy pár kilométeres körzetben sűrű záporeső áztatta a környéket. Egyébként ez már az ötödik olyan eset - számolgatták a résztvevők - , amikor Fehér megyében idén a magyar napokon több település hasonló szerencsében részesült. „A Jóisten is szeret minket”- mondogatták boldogan.
A szép időre pedig igencsak szükség volt, hiszen a gyerekprogramok, koncert, tábortűz mind kinn a szabadban zajlottak. A falut megmozgató esemény színhelye a tavaly, szintén a Felvinc napok keretében felavatott református gyülekezeti otthon takaros épülete és pázsitos udvara volt, amelyet azóta számtalan alkalommal vettek igénybe különböző közösségi tevékenységeken.
Szombat délelőtt a gyerekeket és mozgáskedvelő ifjakat szólították egybe a szervezők. Mivel az előző héten tartották a bibliahetet, „Állati küldetés” címmel, a gyerekek beszámolót tartottak a foglalkozás-sorozatról. Egyébként a Lukács György és neje, Borbála által szervezett bibliahetek óriási népszerűségnek örvendenek Felvincen, kevés helyen mesélnek a gyerekek olyan nagy szeretettel ezekről a napokról, mint itt. A jellegzetes hitéleti tevékenységet, akárcsak a Felvinc napokat, a Communitas Alapítvány támogatta.
A délelőtt várva-várt programpontja a Demeter Ferenc kolozsvári előadó által bemutatott bábjátszótér volt, amely – a kerettémához igazodva -, a Mátyás király lopni megy című előadással kedveskedett a gyerekeknek. Ezt követően kézműves tevékenységekre és kiállításokra valamint szabadtéri játékokra, sporttevékenységekre, vetélkedőkre került sor, a népszerűség csúcsán pedig a Torockói Íjász Szer Egyesület által rendezett íjászbemutató állt.
A szombat délutáni műsor a jó hangulatot igyekezett megteremteni. Magyar nap nem létezhet néptánc nélkül - ez íratlan szabály errefelé, így e műfaj képviselői is teret kaptak a rendezvényen: a helyi - a patakról elnevezett - Létom Néptánccsoport mellett vendégszerepelt a Miriszló Gyöngye Néptánccsoport, a jó muzsikát pedig a nagyenyedi Ficfa zenekar biztosította. A profi népdalelőadást a népszerű csombordi Boros Erzsébet neve fémjelezte, aki mezőségi és kalotaszegi dalokat adott elő. Magyarlapád ezúttal nem jellegzetes népi táncaival, hanem a gyermekszínjátszásban is jeleskedő csapatával volt jelen. A Szilágyi-Székely Melinda tanító által irányított magabiztos, tehetséges fellépők A pletykaasszonyok című vidám darabot adták elő, amelyet a közönség még másnap is elismerő szavakkal jutalmazott.
Prémium tartalom
Ha érdekli a teljes történet, legyen prémium tag vagy ha már az, jelentkezzen be!