Mi szeretnél lenni, GPS-hang?

Megtartották a tanév első SzaKszemléjét, ezúttal Palocsay Johanna volt a meghívott

Csoportkép az esemény után (Forrás: Facebook/bbtekomm)
A tanév első SzaKszemléjét október 30-án tartották a FSPAC (Politika-, Közigazgatás- és Kommunikációtudományi Kar) főépüle­tében. Az esemény meghívottja Palocsay Johanna volt, aki kommunikáció szakon végzett, jelenleg a Maszol hírportál legújabb csapattagja. Johanna az egyetemi időszak alatt szerzett élményeiről, illetve az azt követő évek tapasztalatairól mesélt, megtudtuk, elsőéves hallgatóként sokakhoz hasonlóan ő is megkapta a kérdést, hogy: „Na, mi szeretnél majd lenni, GPS-hang?”

KOVÁCS DOLORES VIVIEN

A beszélgetés elején Johanna elmondta, a középiskola elvégzését követően tanulmányait kommunikáció alapszakon folytatta, amelyet 2022-ben fejezett be. Arra a kérdésre, hogy az egyetemi évek alatt számára melyik volt a legemlékezetesebb mozzanat, a meghívott a KommNapok (Kommunikációs Napok) szervezését emelte ki: „Itt alakult ki bennem a sajtó iránti érdeklődés, bár nem úgy jöttem ide, hogy tudnám, mit szeretnék kezdeni magammal” – mesélte. Hozzátette, hogy a szerteágazó tudományág révén a diákoknak alkalmuk nyílhat több irányzatot megismerni, a rádiózástól kezdve egészen a rendezvényszervezésig. A munkapiac sokszínű, Johanna például a szakgyakorlatot követően harmadéves hallgatóként a kolozsvári Paprika Rádiónál kapott állást. Közel három év rádiózás után, idén augusztusban a Maszol szerkesztőségétől munkaajánlatot kapott, így most főállású riporterként/újságíróként tevékenykedik.

Amire Johanna – a sok pozitív tapasztalat és élmény mellett – felhívta a diákok figyelmét, az, hogy legyenek aktívak és merészek. Hozzátette, hogy a szakgyakorlathoz való hozzáállás kulcsfontosságú: „ha a szakmai gyakorlatot komolyan veszitek, nagyon vagány lehetőségeitek lehetnek” – mondta.

Az előadás végén a meghívottól sokan a rádiózás felől érdeklődtek, ám volt olyan is, akit az újságírás és annak jövője foglalkoztatott. Johanna úgy véli, hogy ezek a szakmák egymás kiegészítői, mindegyik ágazatának megvan a jövője.

Kérdésemre, hogy miért tartotta fontosnak elvállalni a SzaKszemle-beszélgetést, kifejtette, örül, hogy visszatérhetett az egyetemre, ahol a koronavírus-járvány miatt, sajnos, nem tölthetett elegendő időt. Hozzátette, tudja, hogy olyan embereknek beszélhetett, akiknek szükségük van arra, hogy megválaszolják a kérdéseiket, ahogyan erre öt évvel ezelőtt neki is szüksége volt. Fontosnak tartja, hogy a diákok a jövőjüket illetően a szakmában elhelyezkedett emberektől kapjanak hiteles információt.