Tavaly csak online formában valósulhatott meg a Téka egyik közkedvelt tábora, idén már meghirdetéskor nagyon hamar beteltek a helyek. Vasárnap délután érkeztek a gyerekek, a szülők idén csak a kapuig kísérték őket. Rövid egészségügyi ellenőrzés után elfoglalhatták a szobáikat. Az estet csapatépítő és ismerkedő játékok zárták.
Hétfő reggeltől hat műhelyben alkothattak forgószínpadszerűen a táborozók a Nemzeti Kulturális Alap által támogatott táborban. Fonalgrafika, gyertyaöntés és bútorfestéssel készült gyertyatartó, ostorfonás pirogravált ostornyéldíszítéssel, tűzzománc képecske, agyagedény készítés és gyöngyállatka fűzése volt az első három nap programja. Utolsó két napon újabb három kézműves technikával – nemezeléssel, drótékszer készítéssel és rajzolással – gazdagodhattak a 6-13 éves kis alkotók. Az egyik első táborozó azt mondta „nem gondolták, hogy ilyen menő dolgokat készítenek”.
Az alkotóműhelyek mellett számos tevékenységet szervezett a Téka oktatói csapata. Juhos Helga népdalokat oktatott, kis népdalfüzetet is hazavihettek a gyerekek, hogy a kedvencüket otthon is dalolhassák. Hétfőn a kérői Tékarám lovasudvaron tettek látogatást, majd a kérői dombtetőről csodálták meg Szamosújvárt. Kedden a Kemény Zsigmond Elméleti Líceum udvarán és focipályáján sportestét szerveztek, a fiúk fociztak, a lányok stafétajátékokon vehettek részt. Szerdán este ismét Kérő, ahol a lovasudvarba sportjátékokat szerveztek, illetve meglátogatták Felszegi Melinda levendulását, aki nagy lelkesedéssel mesét a levendulatermesztésről, felhasználásról. Kézműves termékeit be is mutatta a gyerekeknek.
A tábor egyik kedvenc programja a csütörtöki buli volt, ahol néptánc és modern tánc is szerepelt a repertoárban. A táncos kihívásnak nagy sikere volt.
Pénteken az elkészített munkák kiállítását táborzárás, értékelés követte. Gyönyörű munkák születtek, a szervezők ezúton is köszönik a gyerekek lelkesedését, az oktatók munkáját és a szülők bizalmát. Jövőre ismét közösen alkotunk – búcsúzott el az összebarátkozott csapat.