Szeptember 3-án, este 7 órakor a színház nagyszínpadán felépített stúdióterében ifj. Vidnyánszky Attila első kolozsvári rendezése, a nagy közönségsikernek örvendő Rómeó és Júlia című előadás látható: Capuletné/Montague szerepét szeptembertől kezdődően Tőtszegi Zsuzsa játssza. Az előadást szeptember 27-én este 7 órakor ismét megtekintheti a közönség.
Az irodalom szerelmesei is találhatnak maguknak programot a színház falain belül, hiszen szeptember 6-án és 17-én este 8 órától a színház stúdiótermében Kosztolányi Dezső regényéből készült Édes Anna című előadás lesz műsoron, Szabó K. István rendezésében, míg szeptember 11-én és 25-én este 7 órakor a nagyszínpadon kialakított stúdiótérben Móricz Zsigmond realista regényének, a Rokonoknak a színpadi adaptációját tekintheti meg a közönség Bocsárdi László rendezésében.
Botond Nagy rendezőnek – akinek előadásait jellegzetes hangulat és sajátos audiovizuális világ jellemzi – két rendezését is megtekintheti a közönség: a Nóra című előadás, amelyet még 2019-ben mutatott be a kolozsvári színház, szeptember 14-én este 8 órától lesz látható, míg a rendező legújabb kolozsvári munkája, az Elektra szeptember 7-én, 16-án és 28-án is megtekinthető a színház stúdiótermében; az előadások este 8 órakor kezdődnek.
A már ötödik évada műsoron szereplő Hegedűs a háztetőn világhírű musical egy zsidó család külső kényszerek és belső vágyak által irányított életéről szól egy viharos történelmi időben, de leginkább a változó világokról és a mindenkori értékrendről beszél, arról, hogy mit jelent az emberség, a család, a hit, a közösség és az összetartás. A Béres László rendezésében készült előadás szeptember 13-án este 7 órakor tekinthető meg a színház nagytermében.
A 2023/2024-es évadban is műsoron szerepel a Puskás Zoltán által rendezett Állatfarm című musical. George Orwell regényét Lénárd Róbert alkalmazta színpadra, a zenét Erős Ervin és Klemm Dávid jegyzi. A szeptember 15-én este 8 órakor kezdődő előadás már a 25. alkalommal lesz látható a színház nagytermében. George Orwell 1945-ben megjelent szatirikus kisregénye, az Állatfarm, tulajdonképpen a sztálini Szovjetunió allegóriája és kritikája, tágabb értelemben viszont azt a gondolatot járja körül, hogy egy eredetileg szép és nemes elképzelés hogyan válik totális diktatúrává.
A nagytermi előadásoknál a 15 főt meghaladó csoportok esetében csoportjegy váltható.
Borítókép: A Hegedűs a háztetőn musical a kolozsvári közönség körében is népszerű (Fotó Biró István)