Tajtungban, a Csendes-óceán partján időztünk a tájfun miatt
BOROS EDINA, PRINCZ BARBARA, TANKÓ TÍMEA-MÓNIKA
A tajvani elárusítók (ide sorolva a pincéreket, taxisokat is) számára ismeretlen a borravaló fogalma, ezért mindig pontosan előkészítik a visszajárót. A pénzcserét egyébként különböző tiszteletet kifejező mozdulatok jellemzik.
Ezen a napon sem maradt el az új ízek megismerése. Egy helyi kávézóban telepedtünk le, ahol jellegzetes italok mellett egy durján nevű büdös gyümölcsöt is fogyasztottunk. Ezt egy újságíró úgy jellemezte, hogy olyan, mintha epret ennénk a vécéből (nem tévedett sokat). Durján fogyasztása közben Benedek tanár úrral rövid nyelvészeti szemináriumot tartottunk: meséltünk a magyar nyelv egyediségéről szavakat boncolgatva, és a kínai nyelv nehézségéről (ami abból adódik, hogy egyazon szónak 4 különböző jelentése is lehet attól függően, hogy hová tesszük a hangsúlyt).
Másnap hajnalban, mivel a tájfun miatt nem indultak repülők, vonattal Tajtung városába indultunk. Tajtung Tajvan dél-keleti részén fekszik, ez az a hely, ahonnan a legkönnyebb megközelíteni Irala szigetét. Ezt a közelséget már akkor is éreztük, amikor egy helyi taxiba ülve a sofőr yami (iralai) nyelven szólt hozzánk, és egy yami kisüzlettel egybekötött kávézóba vitt minket. Ám innen sem indult hajó vagy repülő Iralára a tájfun miatt, így egy napot Tajtungban tölthettünk. Mivel ez egy kikötőváros, haladéktalanul a Csendes-óceán felé vettük az irányt, ahol kagylógyűjtögetés közben néha nálunk is magasabb hullámok leptek meg bennünket.
Este már türelmetlenül feküdtünk le és arra gondoltunk, hogy vajon másnap lesz-e repülő, hajó, tutaj vagy bármi, amivel végre odaérhetünk a tényleges úticélunkhoz, a már sokat említett Irala szigetére.
Találkozás egy yamival Tajtungban
Yami szimbólummal díszített taxi
Yami szelfi
Tajtung utcái
A Csendes-óceán
Háttérben a nem annyira csendes óceán
Vacsora helyi különlegességekből
Sogo áruházban a fogadtatás
Elköszönés
Durján gyümölcs
Korábban beszámoltunk róla, hogy a BBTE pszichológia szakos diákjai Benedek Dezső antropológus, az amerikai Gerogiai Egyetem professzora jóvoltából a távoli Irala szigetére utazhatnak tanulmányútra. Élményeikről folyamatosan olvashatnak a Szabadságban.