A szerdától vasárnapig tartó filmfesztiválon több mint 65 alkotást, ázsiai, arab, perzsa, közel-keleti, afrikai, európai filmeket mutatnak be a szervezők tájékoztatása szerint. A kínálatban játék-, dokumentum-, animációs, rövid- és diákfilmek szerepelnek, és mesterkurzusokat is szerveznek. A meghívottak között iráni, libanoni, amerikai, japán, kínai, brit és magyar filmesek, fesztiváligazgatók vannak.
A seregszemle életműdíját idén Tarr Béla kapja, a kitüntetést a megnyitón veheti át. Az elismerést korábban olyan alkotóknak ítélték oda, mint a háromszoros Oscar-díjas operatőr Vittorio Storaro (Apokalipszis most, Vörösök, Az utolsó császár) és iráni kollégája, Mahmúd Kalari, aki többek közt a Nader és Simin – Egy elválás története című Oscar-díjas filmet fényképezte.
Tarr Bélát széles körben az elmúlt harminc év legfontosabb filmrendezői között tartják számon – emlékeztettek a fesztivál szervezői, hozzátéve, hogy munkássága, amelyet olyan pályatársai méltattak, mint Martin Scorsese és Jim Jarmusch – mindmáig ihletet jelent a fiatal filmeseknek szerte a világban. Az 1990-es években készült filmjeinek jelentősége nem korlátozódik pusztán stilisztikai és esztétikai értékekre, hanem – mint azt a szervezők szerint életrajzírója megjegyezte – a lehető legerőteljesebb és átfogóbb képet adják a kelet-európai térség akkori történelmi helyzetéről.
Tarr Béla pénteken Filmtarrorisme címmel tart előadást a rendezők mesterkurzusán a Trinity College-ban. Az intézmény, ahol Oscar Wilde és Samuel Beckett is tanult egykor, díszdoktorává avatja őt.