A Battai Sugár Katinka, Katona Renáta, Pusztai Liza, Szűcs Luca négyes pénteken legyőzte az üzbégeket, majd a bolgárokat, ezzel biztosította helyét a legjobb nyolc között.
A negyeddöntőtől a mérkőzéseket már szombaton, a vb utolsó napján rendezték. A magyarok előbb két tus különbséggel megverték az olaszokat, akiktől a júniusi Európa-bajnokságon kikaptak, majd fölényesen nyertek a spanyolok ellen. A döntőben a franciákkal mérkőztek meg, és 45–40-re bizonyultak jobbnak úgy, hogy Pusztainak kétszer kellett beadnia a győzelmet érő tust.
A nyitó asszóban éppen ő 5–2-re verte Caroline Querolit, majd Battai 5–3-ra Sara Balzert, az első kör lezárásaként pedig Szűcs 5–2-re Sarah Noutchát. A lendület ezután sem tört meg, Battai 5–3-ra bizonyult jobbnak Querolinál, az ötödik asszóban viszont jött az első magyar vereség: Pusztai 7–5-re maradt alul Noutchával szemben. Következett Szűcs Balzer ellen, aki sima 5–1-gyel növelte az előnyt. A harmadik kör 30–18-ról indult, és nem tört meg a lendület, Battai 5–1-re lépte le Noutchát. A nyolcadik asszó viszont egyáltalán nem sikerült, Szűcs 12–5-re kikapott Querolitól, de így is maradt kilenc tus az előnyből. Pusztai 40–31-nél ment fel a pástra Balzerrel szemben. A francia faragott valamit a hátrányából, de 44–38-nál a magyar kardozó akcióját látta érvényesnek az asszóvezető, és már el is kezdődött az ünneplés, csakhogy a franciák videózást kértek. Ez pedig nekik kedvezett, így 45–39 helyett 44–40-re módosult az állás. A következő akció viszont már egyértelmű volt, és következhetett az önfeledt magyar ünneplés. Pusztai az utolsó párharcot 9–5-re elvesztette, de a döntő pillanatokban határozott volt. A magyar csapat a nap folyamán egyre jobban vívott, és győzelmével még talán saját magát is meglepte.
„Hatalmas élmény volt ez a nap, teljes extázisban vagyunk mindannyian, és nem is hisszük el, hogy megnyertük, mert tényleg nagyon erős ellenfelekkel vívtunk” – mondta Battai Sugár. „A döntőben a mezőny legerősebb csapatával találkoztunk, de annyira összeszedettek voltunk, hogy mindenki csak a saját asszójára figyelt, és azt megnyerte. Vagy a végén éppen nem, de akkor meg már mindegy volt, mert akkorára nőtt az előny. Nagyon-nagyon boldog vagyok és nagyon büszke mindenkire.”
„Már az olaszok ellen is teljesen teher nélkül álltunk fel, nyilván nyerni szerettünk volna nagyon, de úgy voltunk vele, hogy ők az esélyesebbek” – kezdte értékelését Pusztai Liza. „Viszont ha nyerünk, az hatalmas bravúr. Egész nap teher nélkül tudtunk vívni mindannyian. Kulcsfontosságú volt a teher nélküli, örömvívás.”
Gárdos Gábor vezetőedző elismerte, hogy némileg őt is meglepte ez a győzelem.
„Hogy őszinte legyek, azért ez nem volt benne a versenyünkben, főleg az egyéni után, de amikor az olaszokat megvertük ma, láttam, hogy átszakad egy gát, és onnan egyre jobban vívtak a kicsik. Nagyon örülök, mert én vártam már régebben is ezt a bravúrt, egy ilyen fiatal csapat ezt most teljesítette és ez fantasztikus. Pont mondtam nekik, hogy kell a bravúr, higgyük el, hogy akárki ellen nyerhetünk. Nagyon boldog vagyok.”
A szakvezető nemcsak nekik gratulált, hanem az edzői csapatnak is, amely mögötte áll, Ravasz Etelének, Bódy Benjáminnak és Dávid Lászlónak.
„Mindent együtt csináltunk közösen, mindent megbeszéltünk, hogy mikor fogunk cserélni, kit fogunk cserélni és hogy miként állunk fel” – tette hozzá.
A női kardválogatott a magyar küldöttség harmadik érmét szerezte Egyiptomban. Hétfőn győzött Szilágyi Áron kard egyéniben, majd csütörtökön második lett a Szilágyi, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás összeállítású kardcsapat.
A Tania Luțea, Sabina Martiș, Maria Matei és Ilinca Pantiș összetételű román válogatott az első fordulóban Kazahsztánnal mérkőzött, 45–37-re kikapott, s így a 18. helyen végzett. Románia két bronzéremmel zárta a vb-t, Iulian Teodosiu férfi kard egyéniben, Maria Boldor női tőrben lett harmadik.
Női kardban 29 csapat indult.
Eredmények:
A 32 között: • Magyarország-Üzbegisztán 45–33 • Kazahsztán–Románia 45–37.
A 16 között: • Magyarország–Bulgária 45–41
Negyeddöntő: • Magyarország–Olaszország 45–43 • Franciaország–Azerbajdzsán 45–25 • Japán–Egyesült Államok 45–33 • Spanyolország–Németország 45–42.
Elődöntő: • Magyarország–Spanyolország 45–31 • Franciaország–Japán 45–43.
Bronzmérkőzés: • Japán–Spanyolország 45–43.
Döntő: • Magyarország–Franciaország 45–40.
A végeredmény: 1. MAGYARORSZÁG (BATTAI SUGÁR KATINKA, KATONA RENÁTA, PUSZTAI LIZA, SZŰCS LUCA), 2. Franciaország, 3. Japán, …, 18. ROMÁNIA (TANIA LUȚEA, SABINA MARTIȘ, MARIA MATEI, ILINCA PANTIȘ).