A Madarasi Hargita, a Székelyföld legnépszerűbb síközpontja, minden évben vonzó célpont a nagyenyedi és környékbeli cserkészek számára, hiszen magas fekvése miatt itt az ilyen gyenge télben is, mint amilyen az idei, mindig van hó. Ráadásul ötféle pálya van, a tanulópályától az extrém ereszkedőig, így mindenki saját szintjéhez mérten gyakorolhatja ezt a szép téli sportot. A magyarlapádi gyerekek számára három szinten folyt az oktatás, ráadásul néhány önkéntesnek köszönhetően teljesen ingyen, hiszen a legtöbbjük számára megfizethetetlen a tandíj.
Ötvennyolc cserkész amikor birtokba vesz egy sípályát, ott kizárt az unalom, szomorúság, magány, még a legfélénkebb, legzárkózottabb gyerekek is tökéletesen beilleszkednek a kalandravágyó csapatba.
Pedig a cserkésztáboroknak mindig megvan a maga szigorú napi programja: reggel fél 8-kor van az ébresztő, majd a reggeli torna következik, az étkezés után pedig a szemle következik, amikor a személyes tisztálkodást és a szobákban való rendet ellenőrzik. A zászlófelvonásra fél tízkor kerül sor, ami a napi program kihirdetésével jár együtt. A síelés 10 órakor kezdődik és hat órát tart, egy déli ebédszünettel, amikor mindenki bemegy az ebédlőbe és hideg étellel szolgálja ki magát. Délután négykor, amikor a sífelvonók leállnak, a cserkészek elrendezik a felszerelésüket, ötkor pedig két fogásos meleg estebéd mellett osszák meg a nap élményeit. A cserkészek mindenike jól tudja, mi a teendője és ellátja önmagát. Van konyhás, aki a szakácsnőknek segít, síbakancsrendező, tábortűzrakó, naplóíró. Azzal, hogy részt vesznek a tábor működtetésében, már ifjú kortól önellátásra és felelősségérzetre nevelik őket.
Sötétedés után benti tábortüzet raknak, ez húsz gyertya meggyújtásából áll, e köré gyülekeznek az esti programra. Minden évben a sítáboroknak van egy adott tematikája, idén ez a farsang volt. A cserkészek megismerkedtek különböző vidékek farsangi szokásaival, hiedelmeivel, közben népdalokat énekeltek. A lányok megtanultak gyapjúszálból fonni, a fiúk pedig elkészítették számukra a guzsalyfát és az orsót.
Nagy kihívást jelentett a csapat számára a Madarasi Hargita legmagasabb, 1800 méteres csúcsának meghódítása egy szép verőfényes napon, ahol Borbándi András lelkipásztor magyar történelemről és a Kárpát-medence földrajzáról mesélt a 138. számú, báró Bánffy Dániel cserkészcsapatjának.
Az élménydús sítábor csak egyike azon 7-8 sikeres programnak, amelyeket a magyarlapádi cserkészek egy év leforgása alatt megvalósítanak, a Bethlen Gábor Alap támogatásának köszönhetően. 2019-ben például Országos Cserkész Lelkinapon vettek részt, sor került a nyári nagytáborra és a kiscserkész-tanyázásra, saját falujukban megrendezték az Országos Cserkész Sportnapot, továbbá a Maroson az izgalomteli vízitábort, ősz végén pedig a Pentaktívon vettek részt. Gyakorlatilag egész évben alkalom adódott a szórakozásra, sportolásra, barátkozásra, lelki épülésre, amire csakis annak van lehetősége, aki beáll... cserkésznek.