VIDA JÁNOS ANTAL
A sok lelkes fiatal, középkorú, és idősebb versenyző már reggel kilenckor birtokba vette a helyi művelődési házat. Gyorsan üzembe helyezték a két ping-pong asztalt és kezdődhetett a bemelegítés. Kint az udvaron is melegítettek, azaz tüzeltek, ügyes kezek felállították a négy bográcsot, amelyben a csülköket és a paszulyt kezdték főzni. Persze volt egy kis szakmai vita, mert a szakácsok más-más recept szerint szerették volna elkészíteni a finomságot, de aztán ment, azaz főtt minden, ahogy kellett.
Varga Imre István tornatanár, iskolaigazgató és Gál-Máté István főgondnok segítségével kisorsolták a csoportokat. Ezt követően huszonnégy játékos hat csoportban kezdte a versenyt. Komoly szurkolótábor gyűlt össze, biztatva a játékosokat. Hatalmas csatákat vívtak egymással a versenyzők, néhány mérkőzés színvonala nagyon magas volt. Nem volt könnyű a döntőbe jutni, mert kilenc győzelemre volt szükség hozzá és ez nagy teljesítmény az amatőr sportolóktól. Délután az elődöntőt és a döntőt is lejátszották. Idén az első helyezet Páncél József lett, aki nagy csatában győzte le a tavalyi bajnokot, Kispál Bencét, az idei második helyezettet. A harmadik díjat Ruzsa Károly érdemelte ki. A fair play díjat Vargapál Ferencz, Váralmás község alpolgármestere kapta, bizonyítva, hogy nem csak a közigazgatásban jeleskedik, hanem a ping-pongban is.
A versenyben megfáradt versenyzők és szurkolók ezt követően átadták magukat a kulináris örömöknek, élvezettel fogyasztották a kitűnően sikerült csülkös babgulyást. A magyar embernek jobban esik az étel, ha közben szól a zene, amit ezúttal az ügyes zsoboki zenészek biztosítottak.
Köszönet a szervezőknek, játékosoknak és a lelkes szurkolótábornak. A zsobokiak megint megmutatták, hogy a közösségi szellem a titka, hogy ez a kicsi falu csodákra képes, tovább akarja folytatni ősei hagyományait és itt képzeli el jövőjét is.