A jogerőre emelkedett határozatában az ANI három évre eltiltotta a köztisztségek viselésétől a politikust, aki jelenleg az RMDSZ önkormányzatokért felelős ügyvezető alelnöke.
A feddhetetlenségi ügynökség 2017 februárjában az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) eljárásával párhuzamosan folytatott vizsgálatot Horváth Anna ellen. Ebben megállapította, hogy Horváth Anna alpolgármesteri minőségben 2013-ban részt vett egy olyan kolozsvári önkormányzati ülésen, amelyen 90 ezer lej támogatást szavaztak meg a Claudiopolis egyesületnek, amelynek az elnöki tisztségét töltötte be, és 30 ezer lej támogatást a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemnek, amelytől előadóként kapott juttatásokat.
Horváth Anna Facebook-oldalán közölte: újra a sajtóból – most a változatosság kedvéért Dan Tanasa oldaláról – szerzett tudomást az ítéletről. „Gondolom, hogy értsek a szóból: semmi nem változott, rajtam a szemük” – írta a volt magyar kolozsvári alpolgármester.Az MTI megkeresésére nem kívánta minősíteni az ítéletet. Hozzátette: vonja le ki-ki maga a következtetéseket a tényekből. Elmondta: alpolgármesterként és az önkormányzat kulturális bizottságának az elnökeként elbírálója volt a városhoz benyújtott kulturális pályázatoknak, és a több száz pályázó között a Claudiopolis egyesületnek kilenc ezer lejes támogatást, és a Sapientia tudományegyetemnek pedig 30 ezer lejes támogatást ítélt meg a testület. Megjegyezte, az ANI valótlanul közölt tízszer nagyobb támogatást a Claudiopolis esetében.Annak tudatában vett részt a döntésben, hogy nyolc hónappal korábban közjegyző előtt adott nyilatkozatban lemondott az egyesület elnöki tisztségéről, és lemondó nyilatkozatát az egyesületnél is iktatta. Hozzátette: a Sapientiának sohasem állt az alkalmazásában. Az egyetemen 2008 és 2010 között polgári szerződéssel tartott órákat, amelyek nyomán 2008-ban 800 lej, 2009-ben 1100 lej, 2011-ben pedig 1400 lej juttatást kapott.
"Mindent megtettem az érdekellentét kiküszöbölésére"Az MTI kérdésére kijelentette: nem volt tudomása róla, hogy a Claudiopolis egyesület a tagok döntésképes jelenléte hiányában nem tudott új elnököt választani, és a lemondását nem vezettette be a bíróságon az egyesületek regiszterébe. Úgy vélte azonban, hogy ő minden tőle telhetőt megtett az érdekellentétet kiküszöbölésére.
Horváth Anna ellen 2017-ben a DNA is eljárást indított, amelynek következtében 2019 májusában jogerősen két év börtönbüntetésre ítélte a bukaresti legfelsőbb bíróság. A bíróság befolyással való üzérkedésnek találta, hogy hatvan fesztiválbérletet fogadott el a 2016. júniusi választási kampányban tevékenykedő önkéntesei számára egy üzletembertől, cserében pedig megsürgette számára a városházán egy építési engedély kiadásához szükséges jóváhagyások kibocsátását. Az alpolgármestert nemzetbiztonsági okokból figyelte meg a Román Hírszerző Szolgálat (SRI), és egy titkosszolgálati eszközökkel lehallgatott beszélgetését tekintették a vádak bizonyítékának. Horváth Anna az ellene elrendelt kényszerintézkedés (hatósági felügyelet) miatt nem tudta ellátni alpolgármesteri teendőit, ezért 2017 márciusában lemondott tisztségéről.
A politikus az MTI-nek elmondta: több mint kilenc hónap után még mindig nem kapta meg a DNA vádjai nyomán hozott ítélet indoklását, noha a törvény harminc napos határidőt ír elő erre, ezért egyelőre nem tud az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordulni ügyével.