Felmérés: melyek a lakosság legégetőbb problémái?

Felmérés: melyek a lakosság legégetőbb problémái?
Két évvel a koronavírus-járvány és egy évvel az ukrajnai háború kitörése után az áremelkedéseket, az inflációt és a megélhetés költségeit érzik a legégetőbb problémának a romániai polgárok: 51 százalékuk személyes, 53 százalékuk országos, 30 százalékuk uniós szintű problémának tartja ezeket - derül ki a legfrissebb Eurobarometer-felmérésből, amelyet az Európai Bizottság tett (EB) közzé.

A megkérdezettek személyes szinten saját háztartásuk anyagi helyzetét (22 százalék), országos viszonylatban pedig Románia gazdasági helyzetét (29 százalék) tartják a második legfontosabb problémának. Az uniós szinten megoldásra váró problémák között a második helyen a nemzetközi helyzet (28 százalék), a harmadikon az energiahelyzet (19 százalék) szerepel.

A romániaiak többsége úgy véli, hogy a következő egy évben anyagi helyzete stagnálni (40 százalék) vagy rosszabbodni (36 százalék) fog.

A megkérdezettek 58 százaléka elégedett az Ukrajna elleni orosz invázióra adott európai uniós válaszlépésekkel, 67 százalék támogatja az Oroszország elleni szankciókat, 55 százalék egyetért az Ukrajnának szánt katonai felszerelések beszerzésének támogatásával, a humanitárius segítségnyújtást 71 százalék, az ukrajnai menekültek befogadását 72 százalék támogatja.

Az Eurobarometer felmérése január 12. és február 6. között készült, 1041, 15 éven felüli személy megkérdezésével.

promedtudo2Hirdetés

Kapcsolódó cikkek

Szabadság, ahol Erdély és a nagyvilág legfrissebb hírei várnak rád

Szabadság, ahol Kolozsvár és Erdély legfrissebb hírei várnak rád

Az Európai Unió (EU) országaiban élő csaknem 20 millió gyermek volt kitéve tavaly a szegénység és társadalmi kirekesztés kockázatának; az uniós tagországok közül Romániában volt a legmagasabb az arányuk – derül ki az EU statisztikai hivatala, az Eurostat pénteken közzétett adataiból.
Gazdaság