És ki vigyáz a gyerekekre?
Csép Éva Andrea RMDSZ-es képviselő lapunknak elmondta: megoszlanak a vélemények a kezdeményezésről, elsősorban a munkaadók kifogásolják ezt, mivel a munkakiesést saját költségvetéséből kell a cégeknek fedezni, az állam nem téríti meg, mint a betegszabadságok esetében. (Ezt is rendszerint két év késéssel teszi – szerk. megj.) A tervezet szövege bizonyos pontokban nem fogalmaz egyértelműen, ennek tisztázása következik a ma délutáni szakbizottsági ülésen. A képviselő, aki maga is tagja a szakbizottságnak, nem tartja valószínűnek, hogy a plénumba még ma visszakerül a tervezet szavazásra, erre vélhetően jövő héten kerül sor.
A tervezet elfogadása azért is vált sürgőssé, mert hétfő este Ludovic Orban ügyvezető miniszterelnök bejelentette: a koronavírus- fertőzés terjedését megakadályozandó szünetelni fog a tanítás az iskolákban és óvodákban március 11-22 között. (Egyelőre…)
Violeta Alexandru munkaügyi miniszter a munkaidő-beosztás rugalmasabbá tételét javasolja azon szülők esetében, akiknek nincs akire hagyniuk gyerekeiket.
Marcel Vela belügyminiszter is bejelentette: körleveleket küldtek valamennyi állami és magán intézménynek, felkérve ezeket, vizsgálják meg annak lehetőségét, hogy az alkalmazásukban álló személyek egy része otthonról dolgozzon.
A törvénytervezetet szociáldemokrata és ALDE-s képviselők terjesztették elő tavaly júliusban, a szenátus a kezdeményezést már megszavazta.