A médiában dolgozók őszi szakmai találkozója idén is bővelkedett érdekes, változatos témákban illetve programokban. Az első nap ezúttal nagyon aktuális előadással, továbbképzéssel kezdődött: a mesterséges intelligencia világába vezette be a sajtóban dolgozókat a kolozsvári Pine Lines marketing és AI Konzultációs Ügynökség, amelynek egyik alapítója, Balázs Aaron által tartott foglalkozás során a résztvevők elsajátíthatták a Chat GPT-vel való kommunikációt, feladatokat fogalmaztak meg a mesterséges intelligencia számára, hogy az adott kérésre illetve kérdésre megfelelő válasz érkezzen. Ezt követően megnyitották a Brassai Sajtófotó pályázat idei, 2024-es zsűrizett anyagából válogatott kiállítást, majd a program élménybeszámolóval folytatódott: a párizsi olimpia két székelyföldi résztvevőjével, Kádár Zoltán és Szép Zoltán rádiós újságírókkal Szucher Ervin újságíró beszélgetett. Este tartották a szintén hagyományos focimérkőzést az újságírók PRESSing és a szovátai tanárok csapata között, amelyet ez utóbbiak nyertek meg 3-2-re.
A találkozó másnapján, a szakmai szervezet rendkívüli közgyűlésén a MÚRE jövőjéről tárgyaltak a résztvevők, Szűcs László, az egyesület elnökének moderálásával pedig kerekasztal-beszélgetést tartottak a romániai magyar közmédiumok munkatársaival a közszolgálati média kihívásairól, nehézségeiről, a közszolgálatiságról. A Spectator Alapítvánnyal együttműködésben, H. Szabó Gyula moderálásával Kacsó Sándor emlékkonferenciát tartottak, amelyen a közíró, szerkesztő, újságíró életútját elevenítették fel. Majd szintén már hagyományos program következett: az elmúlt egy évben az újságírók által írt, szerkesztett, vagy a médiáról szóló könyveket mutattak be, többek között a MÚRE legújabb, barcasági riportkötetét Erdély nem ér véget a Feketügynél címmel.
A MÚRE őszi szakmai találkozója az egyesület szakmai díjainak az átadásával ért véget. Ötön részesültek életműdíjban: Hecser Zoltán, Stanik István, Tomcsányi Mária, Veress Éva és Uleriu Rostás Emília. Az írott sajtó kategóriában Szilágyi Aladár díjjal értékelték Szucher Ervin munkásságát. Csép Sándor televíziós díjban T. Bányai Péter részesült. A kolozsvári rádió két munkatársa is átvehetett idén díjat: László Tibor több évtizedes, szenvedélyesen végzett sokoldalú rádiós újságírói munkáját Majtényi Ágnes díjjal ismerték el, Sebők Tímea pedig pályakezdő rádiósként vehette át a Tomcsányi Tibor emlékdíjat. A pályakezdő újságíróknak megítélt Balló Áron díjat Andó Réka (majomsziget.ro) érdemelte ki. Kelemen Dóra, a Hargita Népe tördelője Benkő J. Zoltán díjat vehetett át. Pro Amicitia díjban idén Stefan Crasta szerkesztő, műsorvezető és Tiberiu Boca szerkesztő ((Ecranul nostru – MTV) részesült a román-magyar megbékélést segítő munkásságuk elismeréseként. Médiamenedzsment díjjal Ferencz Csabát, a Háromszék munkatársát jutalmazták.