– Nehézségek merültek fel, de a gyár képviselői ígéretet tettek arra, hogy rendre legyártják a villamosokat, tehát van remény a megrendelésünk körülbelül felének teljesítésére – mondta.
Dan Tarcea alpolgármester arról is tájékoztatott, hogy további közszállítási különsávok létrehozását tervezik, ám nem bocsátkozott részletekbe. – Bizonyos útvonalakon autóbuszokat trolikra cserélünk, s a Kolozsvári Közszállítási Vállalat segítségével kiépítjük az elektromos felsővezeték-hálózatot. Célunk, hogy a város bármelyik pontjáról maximum 15 perc alatt az utasok eljussanak egy megállóba. Ugyanakkor arra törekszünk, hogy bizonyos útvonalakon sűrűbben közlekedjenek a járművek – fogalmazott a városvezető-helyettes.
Tarcea arról is tájékoztatott, hogy a statisztikai adatok szerint tavaly körülbelül 100 ezer diákot és 7 ezer szülőt szállítottak az iskolabuszok. – Valamennyi iskolabuszra sikerült helyi rendőrt beosztani, így a szülők nyugodtak lehetnek gyermekük biztonsága felől. Jelenleg 17 helyi rendőr teljesít szolgálatot a sulibuszokon – jegyezte meg. Hozzátette: a Kerekdombon lakó gyermekek számára kisebb járművet fognak rendelkezésre bocsátani, ugyanis egyrészt kevesebb a diák, másrészt pedig szűk és meredek utcákon kell közlekednie a járműnek.
– Naponta körülbelül ezer iskolást szállítunk a tanintézményekbe és haza. Bebizonyosodott, hogy a programra szükség van. Mentalitásváltásra van szükség, a szülőknek meg kell érteniük, hogy gyermekük biztonságban van, s nincs szükség a család személygépkocsijának igénybe vételére. Arra kérem a gyermeküket járművekkel iskolába szállító szülőket: próbálják ki és három napig küldjék busszal iskolába a gyereket. Meglátják, hogy kevesebb stresszel jár, nem kell parkolóhelyet keresni, nincs várakozás az iskola előtt, nem nehezítik vagy zárják le egy-egy utcában a közúti forgalmat, és nem kell pénzt kiadni üzemanyagra – mondta Kolozsvár alpolgármestere.