A második legrangosabb velencei elismerést, a zsűri nagydíját Roman Polanski J’accuse (Vádolom!) című alkotása kapta. Polanski a film címét Émile Zola azonos témájú regényétől kölcsönözte.
A fesztivál szervezőit korábban bírálták is amiatt, hogy meghívták a versenyprogramba Polanskit, aki a hetvenes években egy kiskorúval lépett szexuális kapcsolatba az Egyesült Államokban, és az ítélet elől megszökött az országból. Alberto Barbera fesztiváligazgató szerint viszont ők nem erkölcsi törvényszék, különbséget kell tenni a filmművész és a férfi között.
További díjak:
A legjobb színésznőnek járó díjat (Voli Cup) a francia Ariane Ascaride kapta a szintén francia Robert Guediguian által rendezett Gloria Mundi című filmben játszott szerepéért.
A legjobb színésznek járó Volpi Cupot az olasz Luca Marinellinek ítélték oda a Martin Eden című Jack London-adaptációban alakított szerepért. Rendező: Pietro Marcello.
A zsűri különdíját Franco Maresco olasz rendező szatirikus dokumentumfilmje (A maffia már nem az, ami volt régen) kapta meg.
A legjobb rendező a svéd Roy Andersson lett A végtelenségről című novellasorozatáért.
A legjobb forgatókönyvnek járó díjat a kínai Yonfan érdemelte ki a Cherry Lane, 7-es szám című romantikus regényfeldolgozásáért, amely a 60-as évek Hongkongjában játszódik.
Versenyen kívül, a Sconfini szekcióban kapta meg a legjobb filmért járó díjat Nate Parker American Skin című filmje.
Horizontok szekció:
Legjobb film: Atlantis (rendező: Valentin Vaszjanovics)
Legjobb rendező: Théo Court (Blanco en Blanco)
Orizzonti zsűri különdíja: Verdict (Raymund Ribay Gutierrez)
Legjobb színésznő: Marta Nieto (Madre)
Legjobb színész: Bik Eneich (Un fils)
Legjobb forgatókönyv: Jessica Palud, Philippe Lioret, Diastème (Revenir)
Legjobb rövidfilm: Darling (Salim Sadiq)
A szombaton véget ért fesztiválon – amely szeptember 4-én kezdődött – 21 film versenyzett a fődíjért. A velencei a legnagyobb múltú filmfesztivál a világon, 1932-ben rendezték meg először.
(Fotó: Velencei Filmfesztivál)