„Szárnyalás – lélekszintű jelentés lenne? Vagy az ember szellemi továbbfejlődését és vágyát vetíti elénk? Szárnyalnak itt madárszerű alakok, szárnyra kapott láthatatlan lények, révülő sámánok” – jegyezte meg méltatásában Forró Ágnes. Mint elmondta: ellátogatva Kun György műtermébe, alkalma adódótt bepillantást nyerni a művész vázlatfüzetébe, aki minden egyes szobrához, makettjéhez számos rajzot és vázlatot készít, Kun György ugyanis nagy jelentőséget tulajdonít a rajzolásnak, csak ezután következhet a mű létrehozása.
„Maga az alkotási folyamat sokszínű, végtelen variációk sorából épül fel. Hogy alkotásai ne váljanak modorossá, Kun György több szobron dolgozik egyszerre, közben pihenteti az egyes elkezdett munkákat” – fejtette ki a méltató, aki a szobrász szavait idézve fejezte be mondandóját: „Amikor megrajzolom a szobrot, és elkészül a makett, rájövök, hogy az üzenet milyen anyagban tud kiteljesedni: kőben, fában, cementben, vagy akér bronzban”.
A megnyitón közreműködött Palkó Csanád (szaxofon) és Veress Gáspár (zongora). A kiállítás a Szentegyház/I. Maniu utca 4 szám alatt látogatható az Ars Sacra Claudiopolitana Egyházi Kiállítótérben.
(Borítókép: Kun Árpád György szobrász az Ars Sacra Claudiopolitana Egyházi Kiállítótér márciusi tárlatának meghívottja. Fotó: Horváth László)