A katasztrófavédelem vezetője szerint a módszert - tömeges szkennelés formájában - számos országban és repülőtéren használják.
A testhőmérsékletet érintés nélkül, digitális lázmérőkkel mérik olyan zárt helyiségek bejáratánál, ahol felmerül a koronavírus terjedésének veszélye.
Hozzátette: a digitális hőmérő nem rögzíti a személyes adatokat, „nem ültet be chipeket”, „nem készít fotókat” és „senki személyi számát, nevét és címét nem regisztrálja”, hanem csupán megmutatja a testhőmérsékletet, amelyet képzett, nem orvosi személyzet értékel.
Az államtitkár kifejtette: ezek az intézkedések „nem örökkévalók”, de most alkalmazni kell, hogy elbátortalanítsák vagy kiszűrjék azokat, akik más életét kockáztatva hajlamosak egy hivatalba betegen is bemenni, hogy saját ügyeiket intézzék.
„Összegezve: jogod van ahhoz, hogy ne engedd, hogy megmérjék a lázadat, de akkor nem léphetsz be abba a zárt térbe, mert a közösségnek és az ott dolgozóknak viszont joguk van védekezni” - szögezte le Arafat.
Raed Arafat: áltéma a bejáratoknál történő lázmérés
A zárt nyilvános terek bejáratánál történő lázmérés egy újabb megosztó áltéma - írja mai Facebook-bejegyzésében Raed Arafat államtitkár.