A válaszadók csaknem háromnegyede (73%) úgy véli, hogy nem számít a munkaviszonyban a munkavállaló neme. Csak 7% részesítené előnyben a férfi kollégákat, míg 10% a női kollégákat. A válaszok eloszlása ebben az esetben azt mutatja, hogy létezik a nemek közötti egyenlőség, legalábbis elvi szinten.
Érdekes eredmények születtek a nemek közötti egyenlőség fontosságára vonatkozó kérdésekből a gazdaságban, a demokráciában és a személyes kapcsolatokban. A megkérdezettek 89%-a úgy véli, hogy ez az elv fontos a gazdaság számára, 90%-a tartja fontosnak a demokrácia szempontjából, míg 91%-uk számára van jelentősége a személyes kapcsolatokban.
A barométer eredményei következetes hozzáállást jeleztek azon elképzeléssel szemben, miszerint egy nőnek fel kell adnia karrierjét a gyermeknevelés érdekében. Az állampolgárok 69% -a ellenzi azt a sztereotípiát, miszerint a férj karrierjét a feleség karrierje fölé kell helyezni, és elsöprő mértékben 92% úgy véli, hogy természetes, ha egy nőnek saját bevételi forrása van.
A válaszadók ugyanakkor kategorikusan elutasították a nők elleni erőszak minden formáját. Annak tudatában, hogy a nők bántalmazása a férfiak és nők közötti egyenlőtlenség leggyakoribb megnyilvánulása, úgy értékelik, hogy a nemek közötti egyenlőség kérdése javult az elmúlt tíz évben, de sokkal magasabb elvárásaik vannak a következő tíz évre.
Másrészt a válaszadók meglehetősen konzervatív álláspontot képviselnek a nemi szerepek tekintetében. 79% egyetért abban, hogy "a nők nagyobb valószínűséggel döntenek érzelmek alapján", 76% egyetért azzal, hogy "a férfi legfontosabb szerepe a pénzkeresés", és a megkérdezettek 83%-a szerint a nők legfontosabb szerepe az otthon-és a családgondozás.