Egy évad általában szeptember közepén, iskolakezdés után indul és a június 6-a körül megrendezett Duna Nappal ér véget. Az évről-évre gazdagabb, mindenik korosztályt megszólító programkínálat egyre nagyobb népszerűségnek örvend, és távolabbi településekről is odavonzza az érdeklődőket. Legutóbb két teltházas esemény zajlott: október 30-án volt Klotz Miklós fotógráfus Torockó és viselete című könyvének a bemutatója. Az igényes kivitelezésű kiadvány 16 év gyűjtőmunkájának eredményét tartalmazza. Cécs Márton, Torockó unitárius lelkésze vezette fel a vetítéssel illusztrált előadást, amit kötetlen beszélgetés követett.
Október 31-én Marosán Csaba színművész, a Duna-Ház rendszeres vendége tartott tematikus színpadi előadást Luther asztalánál címmel, a reformáció emléknapjának és 505. évfordulójának tiszteletére.
Marosán Csaba, a Kolozsvári Állami Magyar Színház társulatának tagja évek óta járja irodalmi összeállításaival az erdélyi falvakat, településeket: iskolákban és templomokban is fellép. Közérthető, személyes hangvételű előadásaiban mai életérzésekkel, aktuális tartalmakkal tölti fel klasszikus értékeinket, közel hozva azokat a 21. századi közönséghez.
A reformáció gyökeresen megváltoztatta az emberiség történelmét – mindehhez elengedhetetlenek voltak Luther Márton bátor tettei és bölcs szavai, amelyek hozzájárultak a reformáció születéséhez és sikeres kibontakozásához. Az idős Luther wittenbergi házában gyakorta gyűltek össze érdeklődő emberek a város, a vidék polgárai közül, de különféle egyetemi hallgatókat és messzi tájakról jött embereket is asztalához fogadott. A legtöbbször tanácsot kérni jöttek, de gyakori volt a Szentírás valamely részére vonatkozó kérdések tisztázása is. Luther doktor röviden és velősen mondta el hitéből fakadó véleményét. Ezekben a kortársak által lejegyzett beszélgetésekben Luther személyiségének vonásai keverednek a tizenhatodik századi hétköznapisággal. Az előadás célja Luther gondolatvilágán keresztül bemutatni a reformáció születésének és kialakulásának kezdeti időszakát és hangulatát.
Marosán Csaba hatásos, drámai előadásában sikeresen hozza közel a 21. századi közönséghez történelmünk máig meghatározó, világképünkre, gondolkodásunkra nagy hatást gyakorló időszakát.
A Mesepadlás sorozat keretében november 11-én, pénteken, 16:30 kezdettel a Duna-Ház a nagyenyedi Bethlen Gábor Kollégiumban készül egy nagyszabású Márton-napi vigadalmat szervezni, interaktív zenés-táncos műsorokkal, kézműves foglalkozásokkal és látványos lámpás felvonulással. A kihelyezett családi programra a Bethlen-kollégium óvodásai és kisiskolásai mellett szeretettel várják a szülőket, rokonokat is, a kollégium dísztermében és udvarán.
A Duna-Ház legközelebbi kiemelt eseményére november 16-án, szerdán kerül sor Médiatudatosság napja a Duna-Házban címmel. Délelőtt 10 órától Nagy Károly, a Transzparens Újságírásért Alapítvány menedzsere tart előadást a médiatudatosságról és a posztújságírásról, ezt kerekasztal beszélgetések és workshopok követik, jelen lesznek Pongrácz Bálint médiaelemző, újságíró és Bereczki Dávid, a Transzparens Újságírásért Alapítvány kommunikációs igazgatója. Az esemény Vastag Tamás koncertjével zárul.
December 10-én ér véget a népi bútorfestő tanfolyam a Duna-Házban, a tervek szerint ünnepélyes keretek között: Boros Erzsébet népdalénekes fellépésével és a tanfolyamon készült alkotásokból nyíló kamarakiállítással. A Ne vesszen el a múltunk! címet viselő, közkívánatra újraindult népi bútorfestő tanfolyam a torockói Király Ferenc, a Népművészet Mesterének értő irányításával zajlik.
Ugyanakkor a Duna-Ház állandó programjai is tovább folytatódnak: a filmklub, az Online-mesetorna, a Mesepadlás, a Tekergő meseműhely és nem utolsó sorban a dr. Ferenczi Enikő mentálhigiénés szakember által megtartott előadások, amelyek a Duna-Ház Facebook-oldalán és Youtube-csatornáján követhetők, és amelyeknek népszerűségét jelzi, hogy csak az online bekapcsolódó hallgatók száma esetenként meghaladta a kétezret. Bővebb információkat mindezekről a Duna-Ház honlapján találhatnak az érdeklődők.
Borítókép: Duna-Ház Torockó Facebook; Gábor Ferenc fotója