Karácsonyi levél

Karácsonyi levél
Ezer évvel ezelőtt, Krisztus után 1020-ban, aránylag könnyű volt megmondani, milyen lesz a világ 1050-ben. Újabb ezer év teltével, 2020-ban viszont fogalmunk sincs arról, milyen lesz a világ 2050-ben, hiszen még csak egy évvel ezelőtt sem jósolhattuk volna meg, hogy az azóta durván berobbant, s világszerte kegyetlenül pusztító koronavírus-járvány milyen ideg- és lélektépő élethelyzetet teremt.

JAKAB GÁBOR

Annyira felgyorsult körülöttünk a világ változásának üteme, hogy olyan korábbi luxuscikkek például, mint a telefon, a rádió, a televízió, az internet rövid idő alatt mindennapi szükségletté és  életünket jelentősen formáló nélkülözhetetlen eszközökké  lettek.

Csak egy valami nem változott a tovazúduló történelmi időben: a bűnbeesett ember forró  vágya és igénye a bűnből fölemelő szeretetre. Nos, erről szól ebben az évben is karácsony lelki örömöt sugárzó ünnepe, Istennek  gyermekként való megszületése, illetve hozzánk hasonló emberként való közénkjövetelele.

A Nobel-díjas hindu bölcs, Rabindranath Tagore, a lényeges üzenetet e tekintetben mindannyiunk számára így fogalmazta meg: „Minden újszülött gyermek azt az üzenetet hozza magával a világba, hogy Isten még mindig nem veszítette el hitét az emberben”. E megállapítás legelsősorban Krisztusra érvényes. Légy hát üdvözölve  Betlehemben megszületett nagybetűs Gyermek, világunk Üdvözítője!

Ezekkel a gondolatokkal kívánok áldott karácsonyt és reményeinket valamalyest beteljesítő új esztendőt.

(Borítókép: Gonda Zoltán alkotása)

promedtudo2Hirdetés

A rovat cikkei

KultSzínTér
Váratlan, ám korántsem véletlen, hogy a nyugati életvitel és értékrend felé tájolás éppen keletről érkező impulzusra történt – véli Lucian Boia történész, akinek immár a nyolcadik kötetét publikálta a Koinónia Kiadó. A románok és Európa című kötet ihletett fordítója Vallasek Júlia, aki másodízben magyarítja a mítoszokat és berögzöttségeket rendre megkérdőjelező történészprofesszort – vele szerveztek beszélgetést a 13. Kolozsvári Ünnepi Könyvhéten.
KultSzínTér