A mezőségi szórványkollégium fenntartására gyűjtöttek
A zenét és jó hangulatot a kezdettől fogva, immár 9. éve a Csigás Banda biztosította, a népzenét pedig ezúttal az Ördöngös zenekar szolgáltatta.
A hagyományokhoz híven, a bálon adták át a Téka díjat és oklevelet, amelyet az intézmény támogatóinak ítéli oda az intézmény vezetősége. Idén a mezőségi szórványoktatási központ megvalósításában nyújtott
segítőket díjazták, így a Téka díjat a Magyar Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkárságának ítélte oda a kuratórium. A magyarországi intézményt Brendus Réka, a nemzetpolitikai államtitkárság
főosztályvezető helyettese képviselte. Ő vette át a bronzplakettet és emléklapot tartalmazó díjat Balázs-Bécsi Attilától, a Téka Alapítvány elnökétől, aki a szamosújvári magyar közösség nevében megköszönte az iskolaépítésre, illetve a szórványkollégium működtetésére szánt összegek kiutalását. Timsa Ildikó, a szamosújvári Magyar Tannyelvű Elméleti Líceum igazgatója is köszönő szavakat intézett a főosztályvezető-helyetteshez, és átnyújtotta a tanintézmény jelképes ajándékát.
Az elismerő oklevelek egyikét Sipos László, kolozsvári mérnök, az iskolaépítés építészeti felügyelője és szaktanácsadója kapta, akinek nemcsak a szaktudását, hanem segítőkészségét is elismerték ezzel. A másik oklevelet a szamosújvári Kötő testvérek kapták, akiknek az iskola falát díszítő kétnyelvű márványtáblát köszönték meg ily módon.
A jótékonysági farsangi bál célja, hogy adományokat gyűjtsenek az alapítvány keretében működő mezőségi szórványkollégium működtetésére. A tanintézményben mezőségi szórványközösségekből származó, szociálisan hátrányos helyzetben élő tanulók számára biztosítanak szállást, ellátást, pedagógiai felkészítő programokat és az anyanyelvi oktatásra való lehetőséget. A 2016–2017-es tanévben már 132 diákról gondoskodnak. A résztvevők tombolavásárlással járulhattak hozzá anyagilag az intézmény fenntartási költségeihez. A kerámiaműhely, a bentlakó diákok és a helyi kézművesek által felajánlott termékeit sorsolták ki. Közel ötezer lej gyűlt össze, és 90 kézműves termék lelt gazdára a bálon.
Székely Melinda hagyományos ruhabemutatója, illetve a helyi Magyar Tannyelvű Elméleti Líceum diáklányainak vidám farsangi táncos összeállítása is színesítette a műsort.
Fodor Emőke