Basa Anna-Mária, a főszervező Cserevár Egyesület elnöke elmondta: ez a tábor is része annak a foglalkozás-sorozatnak, amellyel igyekeznek összegyűjteni és a kocsárdi iskolába íratni a környékbeli, identitásukban veszélyeztetett magyar gyerekeket. Kifejezetten örvendett annak, hogy az úszótáborban a pedagógus kollégái mellett a szülők is besegítettek, hiszen mindig szükség van gépkocsivezetőkre és olyanokra, akik segítenek a gyerekeket felügyelni vagy épp a kislányok hosszú haját megszárítani.
A ludasi uszoda alkalmazottai már jól ismerik a kocsárdi gyerekeket, hiszen kevés ilyen népes csapat jelenik meg náluk, ráadásul régóta visszatérő vendégei a sportbázisnak. A covid-járvány idején külön programot alakítottak ki számukra és az idén is egy órával hamarabb megnyitották a medencét az ő kedvükért.
Az úszótanfolyamokat néhány éve Cipăian Ciprian edző tartja, aki mindeddig szép sikereket ért el a rábízott nebulókkal, szinte kivétel nélkül mindenki megtanult úszni. A nagyobbakra már komplexebb feladatokat rótt ki, látványos ugrásokat mutattak be és versenyszámokat szerveztek. Szokás szerint, az idei tábor végén is közös pizzázással ünnepelték meg a sikeres hetet.
Székelykocsárdon nem ez volt az első alkalom, amikor a pedagógusok és a Cserevár Egyesület tagjai feláldozták szabad idejüket a közösségépítésért. Kézműves, gasztro illetve angol és román nyelvi táborokat szoktak szervezni, néptáncoktatás zajlik, megtartják a gyermeknapot és különféle sportnapokat, valamint mindig tartalmas műsort állítanak össze a nemzeti és vallási ünnepek alkalmából. A délutáni oktatást is nagyon komolyan veszik, a hangsúly a tanuláson van, így nem csoda, hogy a kocsárdi iskolába szívesen íratják be a szülők gyerekeiket.