Hanganu elmondta: a kormány célja, hogy 2030-ig ezt a mennyiséget a felére csökkentse.
Meglátása szerint az élelmiszer-pazarlás nem csak azért következik be, mert vásárláskor rosszul becsüljük meg a szükséges mennyiséget, és nem megfelelően tároljuk az élelmiszereket, hanem azért is, mert nem figyelünk a szavatossági időre. Hozzátette: bár az élelmiszerek 12%-át kidobjuk, még mindig jól állunk európai viszonylatban, hisz az uniós átlag ennek a mennyiségnek csaknem a duplája.
Felhívta a figyelmet arra is, hogy Románia lakosságának 15%-a túlsúlyos, ami az egészséges életmódra való nevelés hiányosságaira utal.
Hozzászólásában Adrian Oros mezőgazdasági miniszter rámutatott a hatóságok felelősségére, és kifejtette: az élelmiszer-pazarlás egyúttal súlyos környezetszennyezést is jelent.
Az Egyesült Nemzetek Szervezetének (ENSZ) Közgyűlése idéntől nyilvánította szeptember 29-ét az élelmiszer-pazarlás elleni világnappá.
Egy nagybányai tömbház lakói nekiláttak az épület alagsorában egy bunker kialakításához, amelyet vészhelyzet esetén használhatnak.Erről a város polgármestere, Doru Dăncuș számolt be vasárnap egy közleményben.