Wimbledon: Halep nem jutott be az elődöntőbe

A másodikként kiemelt Simona Halep nem jutott be a wimbledoni füves pályás Grand Slam tenisztorna női egyes versenyének elődöntőjébe, mert kedden 7:6 (2), 6:7 (5), 4:6 arányú vereséget szenvedett a magyar származású, brit Konta Johannától.

Halepnek ez volt az elmúlt hónapokban a harmadik lehetősége, hogy a WTA-világranglista élére kerüljön, ám ezzel most sem sikerült élnie.

A 25 éves konstancai lány közel állt ahhoz, hogy megnyerje a mérkőzést, de végül 2 óra 38 perc után veszített. Ezzel megismételte tavalyi jó szereplését, ám nem sikerült az elődöntőbe jutnia, mint 2014-ben.

Halep nagyszerűen kezdte a meccset, 3:0-ra és 4:1-re is vezetett, de Konta (26 éves, 7. a világranglistán) 4-nél utolérte. A szett rövidítéssel ért véget, amit Halep uralt, és 7–2-re megnyert.

A második játszmában 6:6-ig fej fej mellett haladtak a játékosok. A tie-breakben Halep 5–4-nél kétszer adogathatott, ám mindkettőt elbukta, Konta 7–5-re nyert, és egyenlített.

A döntő szett elején Halepnek labdája volt a 2–0-hoz, de elveszítette, majd 2:2 lett az állás. Ezt követően Konta elvette Halep adogatását, és ezt az előnyt gondosan őrizve, 6:4-re megnyerte szettet és a játszmát.

Halep négy ászt ütött, Konta hármat, mindketten 3–3 kettőshibát vétettek. Konta több nyerőt ütött, de sokkal több ki nem kényszerített hibát is vétett: 48–26, illetve 36–7.

Simona Halep és Konta Johanna egymás elleni mérlege 3–2-re alakult.

A negyeddöntőbe jutásért Halep 275 ezer angol fontot és 430 WTA-pontot kap.

Ha Halep győzött volna, világelsővé lépett volna elő. Így, a harmadik helyen álló Karolína Plískova lesz hétfőtől a női világranglistájának vezetője.

Konta Johanna, aki Virginia Wade után (1978) az első brit hölgy, aki az All England Club gyepén az elődöntőbe jut, az amerikai Venus Williams ellen folytathatja.

Eredmények, negyeddöntő:

Nők: Konta (brit, 6.)–Halep (román, 2.) 6:7 (2), 7:6 (5), 6:4; Rybariková (szlovák)–Vandeweghe (amerikai, 24.) 6:3, 6:3; Muguruza Blanco (spanyol, 14.)–Kuznyecova (orosz, 7.) 6:3, 6:4; V. Williams (amerikai, 10.)–Ostapenko (lett, 13.) 6:3, 7:5.

Az elődöntő párosítása: Konta–V. Williams, Muguruza Blanco-Rybarikova.Férfiak, nyolcaddöntő: Djokovics (szerb, 2.)–Mannarino (francia) 6:2, 7:6 (5), 6:4.A negyeddöntő párosítása: Müller (luxemburgi, 16.)–Csilics (horvát, 7.), Murray (brit, 1.)–Querrey (amerikai, 24.), Raonic (kanadai, 6.)–Federer (svájci, 3.), Berdych (cseh, 11.)–Djokovics.