Wimbledon: Cârstea drámai csatában nyert

Simona Halep után Sorana Cârstea is bejutott a wimbledoni füves pályás Grand Slam tenisztorna harmadik fordulójába, miután az amerikai Bethanie Mattek-Sands 4:6, 7:6 (4), 40–15-ös állásnál feladta a meccset.

Mattek-Sands (32 éves, 103. a WTA világranglistán) 1 óra 52 perc után térdsérülés miatt adta fel a meccset. Cârstea (27, 63.) ezzel megismételte eddigi legjobb eredményét, amelyet még 2009-ben és 2012-ben is elért.

A meccset Cârstea brékkel kezdte, de az amerikai 4:2-re átvette a vezetést. Cârstea utolérte, kihagyott egy bréklabdát, és ez megbosszulta magát, a szettet elveszítette.

A második játszmában a román lány 2:0-ra vezetett, de az amerikai fordított. Cârstea 5:4-nél ismét átvette a vezetést, a szettért adogatott, de elveszítette és az amerikai rövidítésbe tolta a játszmát, amit azonban Cârstea 7–4-re nyert.

Sorana eddig mind az öt egymás elleni meccsükön diadalmaskodott. Győzelmével Cârstea bebiztosított magának egy 90 ezer angol fontos csekket és 130 világranglistapontot. A következő fordulóban Sorana ellenfele a spanyol Garbine Muguruza Blanco lesz.

Bethanie Mattek-Sands kórházba került, az amerikai játékos csütörtökön, a román Sorana Cârsteával vívott második fordulós mérkőzése közben, a harmadik szett legelején járt szerencsétlenül: elbotlott, a térde megsérült, s miután a földre zuhant, komoly fájdalmak közepette, üvöltve kért segítséget. Az orvosok több mint húsz percen át ápolták, oxigént is kapott, majd hordágyon vitték le a pályáról.

Győzött az első fordulóban Babosék párosa

Babos Tímea és Andrea Hlavackova kettőse 6:2, 7:5-re megnyerte  mérkőzését a wimbledoni teniszbajnokság női párosversenyének első fordulójában.

Babosék a Katie Boulter, Katie Swan brit duóval találkoztak csütörtökön, és 28 perc alatt jutottak szettelőnyhöz. Saját szervajátékaikat biztosan hozták, ráadásként pedig kétszer vették el ellenfelük adogatójátékát.

A második játszmában brékelt az ellenfél is, ám Baboséknak 0:3 után sikerült egyenlíteniük, majd 46 percnyi játék során megnyerték a szettet.

A második fordulóban a holland Lesley Kerkhove és a fehérorosz Lidzija Marozava párosával játszanak majd.

Monica Niculescu és párostársa, a tajvani Hao-csing Csan viszont már a nyolcaddöntőre készülhet, miután pénteken két 6:3-as szettben legyőzte az Ipek Soylu, Varatchaya Wongteanchai (török, thaiföldi) kettőst. A kilencedik kiemelt páros 69 perc alatt diadalmaskodott, s ezzel a román lány kiegyenlítette wimbledoni legjobb teljesítményét, 2009-ben is a harmadik fordulóba jutott. A Grand Slam-tornákon Niculescu volt negyeddöntős is (2010-ben a Roland Garroson és 2012-ben az Australian Openen). Niculescuék eddigi jutalma 26 500 angol font és 240 WTA-pont, következő ellenfelük a Lara Arruabarrena Vecino, Arantxa Parra Santonja (spanyol)–Beatriz Haddad Maia, Ana Konjuh (brazil, horvát) párharc győztese lesz.

A férfi párosoknál az első fordulóban nyert a 14. favorit Florin Mergea, Aisam-Ul-Haq Qureshi (román, pakisztáni) kettős, a sikerhez négy játszma volt szükséges a Dino Marcan, Tristan-Samuel Weissborn (horvát, osztrák) duó ellen: a két órát és 49 percet tartó találkozón 4:6, 7:6 (4), 7:6 (3), 6:3 volt a végeredmény. Eredetileg a Martin Klizan, Dimitrij Turszunov (szlovák, orosz) kettőssel kellett volna játszaniuk, de utóbbiak visszaléptek. Mergeáék eddigi jutalma 16 500 angol font és 90 világranglistapont, a következő fordulóban osztrákok, a Julian Knowle, Philipp Oswald duó ellen játszanak.

Kiesett Karolína Plískova

A nőknél a harmadikként rangsorolt Karolina Plískova meglepetésre kiesett: a cseh teniszezőt a világranglistán 87. szlovák Magdalena Rybarikova búcsúztatta három játszmában. A magyar származású svájci Bacsinszky Tímea két szettben jutott túl a szlovák Kristina Kucován. Angelique Kerber kétszettes mérkőzésen biztosította helyét a legjobb 32 között, a világranglista német listavezetője a belga Kirsten Flipkenst búcsúztatta csütörtökön.

Eredmények, 2. forduló (a 32 közé jutásért):

Férfiak: Gulbis (lett)–Del Potro (argentin, 29.) 6:4, 6:4, 7:6 (3); Sela (izraeli)–Isner (amerikai, 23.) 6:7 (5), 7:6 (5), 5:7, 7:6 (5), 6-3; Monfils (francia, 15.)–Edmund (brit) 7:6 (1), 6:4, 6:4; Mannarino (francia)–Szugita (japán) 6:1, 5:7, 4:6, 7:6 (7-2), 6:2; Berdych (cseh, 11.)–Harrison (amerikai) 6:4, 6:3, 6:7 (8), 6:3; Thiem (osztrák, 8.)–Simon (francia) 5:7, 6:4, 6:2, 6:4; Federer (svájci, 3.)–Lajovics (szerb) 7:6 (0), 6:3, 6:2; A. Zverev (német, 10.)–Tiafoe (amerikai) 6:3, 6:4, 6:3; Raonic (kanadai, 6.)–Juzsnij (orosz) 3:6, 7:6 (7), 6:4, 7:5; Ofner (osztrák)–Sock (amerikai, 17.) 6:3, 6:4, 3:6, 2:6, 6:2; Ramos Vinolas (spanyol, 25.)–Rubljov (orosz) 7:5, 6:7 (6), 4:6, 6:3, 6:4; Donaldson (amerikai)–Lorenzi (olasz, 32.) 6:4, 7:6 (0), 6:7 (0), 6:2.

Nők: Cârstea–Mattek-Sands (amerikai) 4:6, 7:6 (4) után Mattek-Sands sérülés miatt nem tudta folytatni a mérkőzést; A. Radwanska (lengyel, 9.)–McHale (amerikai) 5:7, 7:6 (7), 6:3; Riske (amerikai)–Mladenovic (francia, 12.) 2:6, 6:4, 6:4; Rybarikova (szlovák)-Ka. Plískova (cseh, 3.) 3:6, 7:5, 6:2; Muguruza Blanco (spanyol)-Wickmayer (belga) 6:2, 6:4; Martics (horvát, 14.)–Allertova (cseh) 6:1, 6:4; Dijasz (kazah)–A. Rodionova (ausztrál) 6:4, 7:6 (4); Bacsinszky (svájci, 19.)–Kucová (szlovák) 6:1, 6:0; Kontaveit (észt)–Kaszatkina (orosz, 29.) 6:3, 6:2; Kerber (német, 1.)–Flipkens (belga) 7:5, 7:5; Rogers (amerikai)–Safárova (cseh, 32.) 6:7 (4), 6:4, 6:3; Wozniacki (dán, 5.)–Pironkova (bolgár) 6:3, 6:4.LAPZÁRTAKOR:Pénteki eredmények, 3. forduló (a 16 közé jutásért):Nők: Simona Halep (2.)–Su-aj Peng (kínai) 6:4, 7:6 (7) – a találkozó 99 percet tartott; Azarenka (fehérorosz)–Watson (brit) 3:6, 6:1, 6:4 – a negyedik körben a nagy visszatérő Viktorija Azarenka lesz Halep ellenfele; Szvitolina (ukrán, 4.)– Witthöft (német) 6:1, 7:5; Konjuh (horvát, 27.)–Cibulková (szlovák, 8.) 7:6, (3), 3:6, 6:4; Garcia (francia, 21.)–Brengle (amerikai) 6:4, 6:3.

Férfiak: Csilics (horvát, 7.)–Johnson (amerikai, 26.) 6:4, 7:6 (3), 6:4; Müller (luxemburgi, 16.)–Bedene (brit) 7:6 (4), 7:5, 6:4; Roberto Bautista Agut (spanyol, 18.)–Nisikori Kej (japán 9.) 6:4, 7:6 (3), 3:6, 6:3.