Wimbledon: Halep negyeddöntős

Az év harmadik, füvespályás Grand Slam versenye hétfőn a nyolcaddöntőkkel folytatódott. Az írmagnak maradt Simona Halep ezt az akadályt is sikerrel vette.

A második kiemelt konstancai lány ellenfele a szülés miatt több hónapot hiányzó egykori világelső, a fehérorosz Viktorija Azarenka volt, akit egy szoros és egy sima játszmában, 7:6 (3) 6:2 arányban vert meg. Halep következő ellenfele a házigazdák képviselője, a magyar származású Konta Johanna lesz, a torna 6. favoritja.

A férfi párosoknál nyolcaddöntőig menetelt a 14. kiemelt Florin Mergea, Aisam-Ul-Haq Qureshi (román, pakisztáni) kettős. Mergeáék négy játszmában, 3 óra és 22 perces küzdelemben  – 5:7, 7:5, 6:3, 7:6 (5) – jutottak túl osztrák ellenfelükön, a Julian Knowle, Philipp Oswald duón. A folytatás is maratoni küzdelmet hozott (időben percre pontosan ugyannyit játszottak, de a találkozó ötjátszmás volt). Ellenfelük ezúttal a negyedik favorit Lukas Kubot, Marcelo Melo (lengyel, brazil) páros volt, akik kétszettes hátrányt fordítottak meg, és 6:7 (3), 4:6, 6:1, 6:4, 6:2 arányban diadalmaskodtak.

A román, pakisztáni kettős jutalma 26 500 angol font és 180 világranglistapont.

Csak két fordulóig bírta a vegyespárosok küzdelmében a Fabrice Martin, Raluca-Ioana Olaru (francia, román) kettős. Előbb Leander Paes, Ji-fan Zsu (indiai, kínai) duón jutottak túl 5:7, 6:3, 6:2-vel, utána viszont a 10. kiemelt Rohan Bopanna, Gabriela Dabrowski (indiai, kanadai) kettőstől 81 perc alatt vereséget szenvedtek. Utóbbi mérkőzés végeredménye 7:6 (2), 7:5 volt, Olaruék 3000 angol fontos csekkel vigasztalódhatnak.

A juniorok küzdelmében indult Mihaela Mărculescu már az első körben kikapott az orosz Szofija Lanserétől, 6:7 (4), 6:3, 6:4 volt a végeredmény.

Eredmények, negyedik forduló, nyolcaddöntő:

Nők: Halep (2.)–Azarenka 7:6 (3), 6:2; V. Williams (amerikai, 10.)–Konjuh (horvát, 27.) 6:3, 6:2; Konta (brit, 6.)–Garcia (francia, 21.) 7:6 (3), 4:6, 6:4; Muguruza Blanco (spanyol, 14.)–Kerber (német, 1.) 4:6, 6:4, 6:4 (!); Kuznyecova (orosz, 7.)–A. Radwanska (lengyel, 9.) 6:2, 6:4; Vandeweghe (amerikai, 24.)–Wozniacki (dán, 5.) 7:6 (4), 6:4; Ostapenko (lett, 13.)–Szvitolina (ukrán, 4.) 6:3, 7:6 (6); Rybariková (szlovák)–Martics (horvát) 6:4, 2:6, 6:3.Férfiak: Csilics (horvát, 7)–Bautista Agut (spanyol, 18.) 6:2, 6:2, 6:2.