A konferenciára mintegy 130 országból érkeztek politikusok, egyházi méltóságok, keresztényüldözések áldozatai vagy a hozzátartozóik. Magyarországról a baptista gyülekezetek vezetőit hívták meg, a konferencián részt vesz Szenczy Sándor, a Baptista Szeretetszolgálat irányítója is.
A négynapos konferencia főszervezője a Billy Graham Evangéliumi Keresztény Szövetség. A helyi idő szerint szerda este tartott ünnepélyes megnyitón a köszöntő beszédet Billy Graham lelkipásztor fia, Franklin Graham mondta. Hangsúlyozta: ma a világban nem egyetlen országra vagy térségre korlátozódik a keresztények üldözése, hanem a Közel-Kelettől Afrikáig sok helyütt és sokakat kínoznak vagy gyilkolnak meg csak azért, mert vállalják kereszténységüket. Franklin Graham szudáni, líbiai, szíriai példákat sorolt, és leszögezte: az Iszlám Állam nevű terrorszervezet és a politikai iszlám térhódításával a korábbinál több és erőszakosabb fenyegetés éri a keresztényeket. Megemlítette az iraki jazidik, az egyiptomi koptok és a szudáni keresztények tömeges legyilkolását, templomaik felégetését. A jelenlévők felállva tapsolták meg a Líbiában lefejezett 21 kereszténynek a hozzátartozóit, akiket meghívtak a washingtoni rendezvényre.'
A nagyszabású nemzetközi eszmecsere célja, hogy hallassa az elnyomottak és az elhallgatottak hangját, s még erőteljesebben felhívja a közvélemény figyelmét a terjedő és egyre erőszakosabb keresztényellenességre.
Ennek jegyében vesz részt és beszédet mond a konferencián például Ilarion metropolita Oroszországból, Donald Wuerl, Washington érseke és Michael Naszír-Ali püspök az Egyesült Királyságból. Érkeztek vendégek Horvátországból, Libanonból, Örményországból, Egyiptomból és Indiából is.
Csütörtökön beszédet mond Mike Pence, az Egyesült Államok alelnöke, aki közismerten mélyen vallásos, az evangéliumi keresztények mintegy ötvenmilliós amerikai közösségéhez tartozik.