Újra szállít sót a parajdi bánya

Újra szállít sót a parajdi bánya
Újra szállít sót a parajdi sóbánya, hogy az ország középső régióiban csúszásmentesíteni lehessen a behavazott utakat. A vájárok tiltakozása mindazonáltal folytatódik, a szakszervezeti tagok a Salrommal tárgyalnak a bérezésről.

Kelemen József, a parajdi sóbánya szakszervezetének elnöke ma azt mondta, figyelembe véve jelentős hóesésre figyelmeztető meteorológiai előrejelzéseket, az a döntés született, hogy újrainduljon a sószállítás, a múlt csütörtökön megkezdődött tüntetések azonban folytatódnak.

„A tiltakozás folytatódik. Úgy döntöttünk, a raktáron lévő sóval szolgáljuk ki az útkezelőket. A termelés leállt, a kezelőközpont zárva van. Ma hatfős képviseletünk hivatalos a bukaresti Országos Sótársaság székhelyére, ahová el is megyünk. A turisztikai tevékenység továbbra is le van állítva” – mondta Kelemen József.

Jean-Adrian Andrei, Hargita megyei prefektus ugyanakkor azt mondta, ma valóban újraindult a sószállítás, mert a teljes középső régió számára a parajdi bánya biztosítja a sót.

A parajdi sóbányának 135 alkalmazottja van, 80 százalékuk minimálbért keres, és 20 százalékos béremelést követel.

A parajdi sóbánya részvényeit 51 százalékban a gazdasági minisztérium, 49 százalékban pedig a Tulajdonalap (Fondul Proprietatea) birtokolja, a társaság fő tevékenységi területe a sókitermelés mellett a turizmus.

promedtudo2Hirdetés

A rovat cikkei

Az Európai Unió (EU) országaiban élő csaknem 20 millió gyermek volt kitéve tavaly a szegénység és társadalmi kirekesztés kockázatának; az uniós tagországok közül Romániában volt a legmagasabb az arányuk – derül ki az EU statisztikai hivatala, az Eurostat pénteken közzétett adataiból.
Gazdaság