A harminc új ösztöndíjas 7-11. osztályos tanuló, a romániai magyar közoktatásban folytatja tanulmányait, legalább 8.50-es átlaggal rendelkezik, és családi helyzete is olyan, hogy nagyon rászorul a támogatásra.
A beérkezett pályázatok közül egy érkezett Bákó megyéből, kettő Beszterce-Naszód megyéből, tizenegy Bihar megyéből, egy Brassó megyéből, kettő Fehér megyéből, öt Kolozs megyéből, szintén öt Kovászna megyéből, négy Maros megyéből, egy Máramaros megyéből, hét Szatmár megyéből, tizenkettő Szilágy megyéből. Arányaiban a legtöbb ösztöndíj-kérelem Hargita megyei, szám szerint negyvenegy.
A programba szeptember 1-jétől bekerülő tanulók közül öten Bihar, hárman Szilágy megyében élnek, Beszterce-Naszód, Kolozs és Kovászna megyéből két-két pályázó részesül ösztöndíjban, a sikeresen pályázók közül egy-egy Máramaros és egy Maros megyei, tizennégyen pedig Hargita megyében élnek, tizenhárman városi, tizenheten falusi környezetben.
Egyesületünk az előző, 2021/2022-es támogatási évben 277 ösztöndíjasnak biztosított anyagi támogatást az általános- és középiskolásoknak szóló Tehetségtámogató Programjában, és az ebből már „kinőtt”, immár egyetemistáknak szóló Barátság Programja keretében. Az idei, immár huszadik, 2022/2023-as támogatási évben − az új ösztöndíjasokkal együtt − egyelőre 242 ösztöndíjat tudnak biztosítani. A pályázatokkal megismert családok helyzetét látva föltétlenül szükségesnek tartják további ösztöndíjasok felvételét, ehhez azonban további felajánlott támogatások szükségesek. Ezért várják az új támogatókat, hogy a várólistán szereplő tanulók közül is minél többnek nyújthassunk segítséget. A Nyilas Misi Tehetségtámogató Egyesületet működését ugyanis csak támogatók biztosítják. A támogatók anyagi hozzájárulásából utalja az egyesület havonként az ösztöndíjakat, amelynek értéke a Tehetségtámogató Programban 20 ezer (éves szinten 240 ezer) forintnak megfelelő lej, míg Barátság Programban a támogatási összeg kötetlen. Támogatónak jelentkezhet bárki, akár magán-, akár jogi személy és résztámogatás vállalása is lehetséges. Jelenleg közel 350 támogatója van az egyesületnek, és közülük mindössze 40 romániai, erdélyi.
Az ösztöndíjasok és támogatók közt nagyon gyakran személyes kapcsolat alakul ki, de akár anonim módon, akár közvetlen kapcsolattartással vállal pártfogást a támogató, az ösztöndíjas eredményeiről és helyzetéről az egyesület rendszeresen tájékoztatja. Eddigi két évtizedes működésük alatt jó néhány fiatal sikeres életpályájának lehettek tanúi, támogatói. És ebben nem is önmagában maga az ösztöndíj, a pénz jelent sokat, hanem − mint erről ösztöndíjasaink leveleikben is beszámolnak − az emberi szolidaritás, esetenként a közvetlenebb mentorálás.