
Karoline Leavitt, a Fehér Ház szóvivője az incidensről az X közösségimédia-oldalon kiadott közleményében azt írta: „amennyiben valaki az ENSZ-ben szándékosan állította meg a mozgólépcsőt, amikor az elnök és a first lady rálépett, el kell bocsátani és vizsgálat alá venni”.
A szóvivő egyben csatolta a The Times múlt hétvégén megjelent, az ENSZ-ről szóló tudósításának részletét. Ebben az szerepelt, hogy az ENSZ alkalmazottai azon viccelődtek a közelmúltban, hogy az amerikai elnök érkezését azzal tennék emlékezetessé, hogy lekapcsolják a mozgólépcsőt, majd az eszköz megállását azzal magyarázzák, hogy elfogyott a pénz, így az elnöknek gyalog kell felmennie.
Donald Trumpnak az ENSZ-közgyűlés üléstermének pódiumán azzal is szembesülnie kellett, hogy elromlott a képernyő, amelyről a beszédét olvasta volna.
Az újabb műszaki hibát az elnök beszéde elején megemlítette. Azt mondta, hogy a megírt szöveg helyett fejből mondja el felszólalását, és megjegyezte, a hiba miatt „valaki nagy bajban van”.
Az amerikai elnök ezt követően több mint ötven percen át beszélt az ENSZ-közgyűlés 80. ülésszakának plenáris vitáján.