LABDARÚGÓ III. LIGA, 20. FORDULÓ

A román labdarúgó harmadosztály ötödik csoportjában pénteken és szombaton bonyolítják le a 20. forduló mérkőzéseit.

A pénteki eredmények: • FK Csíkszereda–Kolozsvári Egészség 1–0 (Bajkó Barna – 53. perc) • Szászrégeni Lendület–Tordai Üveg Aranyos FC 2–0 (Cristian Chirilă – 48. és Cătălin Bugnaru – 88. perc) • Medgyesi Gázmetán II–Dési Egyesülés 0–2 (Rareş Pintea – 45. + 1. és Andrei Pop – 58. perc) • Kolozsvári CFR II–Radnóti SK 5–3 (a vasutasok másodcsapata a 36., 40., 58., 83. és 88. percben volt eredményes, a vendégek találatait Adrian Pop – 63., Szilágyi Arnold – 75. és Cătălin Cherteş – 78. perc lőtte).

A szombati program (a találkozók egységesen 15 órakor kezdődnek): • Barcarozsnyói Olimpic Cetate–Marosvásárhelyi MSE • Tasnádi Egyesülés–Besztercei ACS Unu Fotbal Glória • Szászhermányi AFC–Nagybányai Minaur FC • Lénárdfalvi ACSF–Székelyudvarhelyi FC. A további részletekre visszatérünk.

VISSZAVONULT AZ AUSZTRÁLOK GÓLREKORDERE, TIM CAHILL

Bejelentette visszavonulását Tim Cahill, az ausztrál labdarúgó-válogatott történetének legeredményesebb játékosa. A 39 éves csatár – aki első ausztrálként játszott négy világbajnokságon – szerződése lejárt az indiai Jamshedpurnál, majd közölte, hogy már túl öreg a futballhoz. Előzőleg az angol Millwallnál és Evertonnál légióskodott Európában. Cahill 50 gólt szerzett 108 válogatott mérkőzésén, és csak eggyel maradt le Mark Schwarzer válogatottsági csúcsától. Tavaly az oroszországi vb-t követően mondta le a szereplést a nemzeti csapatban. Az ausztrál szövetség novemberben búcsúmérkőzést szervezett a számára Sydney városában, amelyen Libanon volt az ellenfél.