A két társulat 2017 júniusában Hősök és hősnők címmel meseíró pályázatot hirdetett III–VII. osztályos gyerekeknek, amelyre tizennégy mese érkezett, ezek közül a leginspirálóbbak szolgáltak alapul az előadás létrejöttéhez. A mesék beérkezése után a két társulat 2017. június 21–22-én bábszínházi műhelyt tartott a gyerekszerzőknek. A műhely végén a szervezők emléklappal és a Koinónia Könyvkiadó, a Gutenberg Kiadó és a Napsugár gyermeklap jóvoltából könyvcsomaggal köszönték meg a gyerekek munkáját.
A számos bábtechnikát felvonultató előadást Imecs-Magdó Levente, a Váróterem Projekt független színházi társulat vezetője rendezte, a Sárkány-művek koprodukció az első rendezői bemutatkozása.
Meseország királyának három lánya idegen helyen, egy sötét szobában ébred. Elrabolta őket a sárkány, és kénytelenek Eleségfeleséggel – a sárkány egyik korábbi áldozatával – közösen raboskodni. Eleségfeleség abban bízik, hogy Étel vitéz hamarosan kiszabadítja őt a fogságból. A lányok nem tétlenkednek, hanem minden erejükkel, tudásukkal és ösztönös megérzésükkel azon vannak, hogy megtalálják a szabadulás kulcsát. A kényszerhelyzetben szórakoztató történetek kelnek életre, a szabadulás pedig a legváratlanabb módon történik, olvasható a bábszínház közleményében.
Dramaturg és zeneszerző: Bertóti Johanna; bábtervező Kürti Andrea; a jelmezeket Kupás Anna tervezte. A szereposztásban négy Vártóterem Projektes színész játszik: Sebők Maya, Udvari Kardos Tímea, Pál Emőke és Csepei Zsolt, a Puck Bábszínház részéről pedig László Réka bábszínészt láthatják a színpadon. Hang és fénytechnikus: Sipos Júlia.
A bábelőadás 7 éves kortól ajánlott .
(Borítókép: Jelenet az előadásból. Fotó: Puck Bábszínház)