Sanitas: ha nem rendeződik a helyzet, sztrájkba lépünk

Sanitas: ha nem rendeződik a helyzet, sztrájkba lépünk
Az egészségügyi alkalmazottakat tömörítő Sanitas szakszervezet képviselői ma az egészségügyi minisztérium illetékeseivel tárgyalnak a pótlékok rendszeréről, miután egy múlt heti tüntetést követően úgy nyilatkoztak, előfordulhat, hogy jövő hónaptól nem csökkennek tovább a fizetéseik.

„Arra számítunk, hogy szerdán megtörténik, amire több mint egy éve várunk, vagyis megértik, hogy el kell törölni a pótlékok 30 százalékos korlátját, és megpróbálnak kidolgozni egy pótlékrendszert, hogy az 1-es besorolású kórházak és sürgősségi kórházak kapják a legnagyobb pótlékokat, és ezt kövessék a városi kórházak, a községek” – nyilatkozta Viorel Huşanu, a Sanitas szakszervezet bukaresti szervezetének elnöke. Ugyanakkor abbéli reményének adott hangot, hogy a mai találkozón a munkaügyi tárca és a pénzügyminisztérium képviselői is részt vesznek.

„Sorina Pintával többször találkoztunk. Remélem, hogy eljön valaki a munkaügyi és a pénzügyminisztériumtól is. Meglátásom szerint Sorina Pintea megértette, hogy mi a helyzet, és talán támogat is, de ha összességében a kormány nem akarja rendezni a helyzetet, hiába találkozgatunk Pinteával. Ha nem oldódik meg a helyzet, folytatjuk tovább a tiltakozást” – szögezte le a szakszervezeti vezető.

A múlt héten mintegy 10 ezer egészségügyi alkalmazott tüntetett a kormánypalota előtt. A bejelentett menetrend szerint, amennyiben nem rendeződnek követeléseik, május 7-én figyelmeztető, majd május 11-én általános sztrájkba lépnek. A szakszervezet közlése szerint 500 és 1100 lej közötti összegekkel csökkent az egészségügyben dolgozók fizetése.

promedtudo2Hirdetés

Kapcsolódó cikkek

A kormány deficitcsökkentő intézkedései, mindenekelőtt az áfa növelése nagymértékben kihat nemcsak a könyvkiadók, hanem a hagyományos média (napi- és hetilapok, szakmai vagy gyermeklapok, folyóiratok stb.) működésére, fenntartására, további létére. Arról, hogyan érintik ezek a gazdasági döntések a kiadókat, lapunk Nagy Pétert, a kolozsvári Exit Kiadó ügyvezető igazgatóját kérdezte, aki szerint az emberek először „a kultúrát fogják vissza, amikor kevesebb pénzük van”. Az ügyben a Romániai Magyar Újságírók Egyesülete is aggodalmának adott hangot korábban, kiemelve, hogy az ilyen típusú pénzügyi intézkedések helyett sokkal fontosabb és hasznosabb lenne a minőségi sajtó piaci helyzetén javítani kormányzati intézkedések által, hiszen sok esetben ezek a médiatermékek közfeladatot látnak el. A Romániai Kiadók Egyesülete is tiltakozott, hogy a kormányintézkedések a kultúrafogyasztást csökkentik, nem a költségvetési hiányt.
Közhír