Románia több mint hatszáz külföldit toloncolt ki az első fél évben

Románia több mint hatszáz külföldit toloncolt ki az első fél évben
A hatóságok 632 külföldi állampolgárt toloncoltak ki az országból az év első hat hónapjában - közölte ma a bevándorlási hivatal (IGI).

Ezek közül 602 esetben az őrizetbe vett külföldit az országhatárig, másik 30 esetben pedig a származási országig kísérték a román hatóságok.A kitoloncolás leggyakoribb oka a tiltott határátlépés, illetve az erre irányuló kísérlet, valamint a kiutasítási határozat be nem tartása volt.Az őrizet alatt kitoloncolt külföldiek közül a legtöbben, 261-en bangladesi, 67-en pedig pakisztáni állampolgárok voltak.Az IGI korábban közölte, hogy Romániától 5765 külföldi állampolgár kért menedékjogot az első fél évben, a legtöbben, 2099-en Bangladesből érkeztek. Az első hat hónapban 34 467 átmeneti védelemben részesített külföldinek megadták vagy meghosszabbították a tartózkodási engedélyét.A menedékjog iránti kérelmet bármely külföldi állampolgár benyújthatja, aki Románia területén vagy valamelyik határátkelőhelyén tartózkodik. Egy személy attól a pillanattól kezdve minősül menedékkérőnek, amikor írásban vagy szóban jelzi az illetékes hatóságoknak, hogy az állam védelmét kéri.A határrendészet csaknem naponta számol be olyan határsértésekről, amikor a Romániában menedékesként szabadon közlekedő, vagy az országba vendégmunkásként, munkavállalói vízummal érkezett távol-keleti migránsok illegálisan próbálják átlépni a román-magyar határt, hogy a schengeni övezetbe jutva Nyugat-Európába jussanak.A tiltott határátlépésen ért menedékeseket vagy vendégmunkásokat a román hatóságok elvileg kiutasítják az országból, de erre vonatkozó statisztikákat nem tesznek közzé.

 

promedtudo2Hirdetés

A rovat cikkei

“Jobb pályán” a mottója az idei Tusványosi nyári szabadegyetemnek, amelyet július 23– 28. között tartanak. Németh Zsolt, az Országgyűlés külügyi bizottságának fideszes elnöke, a szabadegyetem alapítója keddi budapesti sajtótájékoztatón elmondta: nagyon fontosnak tartják a mostani politikai körülmények között is azt az elvet, hogy jobb párbeszédet folytatni, mint konfrontációba bocsátkozni. Tusványos fő ereje, hogy mindig is a kooperáció, a párbeszéd és nem a konfrontáció, a monológ volt a sajátja – állapította meg. Úgy látta, rég volt olyan nagy szükség a gondolkodásra, a politikai kérdések elemzésére, mint most.
Belpol