A dobogós csapat tagja Krueger John-Henry is, aki a negyeddöntőben szerepelt.
Az olimpián debütáló számot Kína nyerte Olaszország előtt. A negyedik helyen célba érő magyarok a videózásnak köszönhetik a harmadik helyet, mivel a kanadaiakkal összeakadva, mindkét váltó embere elesett, a zsűri pedig az észak-amerikait látta szabálytalannak.
A fináléban a hazaiak – akik a Világkupában a legjobbak voltak –, a kanadaiak és az olaszok vártak a vk-harmadik magyarokra. Az elődöntőhöz hasonlóan Krueger John-Henry pihent, ő a negyeddöntőben korcsolyázott. A vezetőség bízott az elődöntőben bevált receptben, azaz nem Kónya, hanem Jászapáti kezdett, csakhogy az első kanyarban hárman összeakadtak, a kanadai Florence Brunelle esett, és kisodorta Jászapátit. Új startot rendeltek el, amiben Jászapáti a negyedikként fordult az első kanyarba, így váltotta Kónyát, aki nem tudott előzni. Nem úgy Liu Shaoang, majd testvére, így már a második volt a staféta, ám amikor Kónya került sorra, a kanadai riválisa, Brunelle miatt elesett, így Jászapátinak a mezőny végén kellett kezdenie a körözést. Az esés okozta különbséget a férfiak sem tudtak ledolgozni.
Következett a videózás, ez alapján Kanadát kizárták, így végül Magyarországé lett a bronzérem!
Az oroszok és az amerikaiak elődöntős kizárása miatt a B-döntőben csak Kazahsztán és Hollandia versenyzett, végül utóbbi győzött.
A végeredmény, vegyesváltó: 1. Kína (Csü Csun-jü, Fan Ko-hszi, Vu Ta-csing, Zsen Ce-vej) 2:37,348 perc, 2. Olaszország (Arianna Fontana, Arianna Valcepina, Yuri Confortola, Andrea Cassinelli, Pietro Sighel) 2:37,364, 3. Magyarország (Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Krueger John-Henry, Jászapáti Petra, Kónya Zsófia) 2:40,900.Borítókép: Jászapáti Petra, Liu Shaolin Sándor, Kónya Zsófia, Liu Shaoang – FOTÓ: MTI/KOVÁCS TAMÁS