Párizs 2024: Milák Kristóf aranyérmes 100 méteres pillangóúszásban

Milák Kristóf, aranyérem
Az elsőség is összejött a magyar fiúnak
Milák Kristóf aranyérmet nyert 100 méteres pillangóúszásban szombaton a párizsi olimpián.

A Budapesti Honvéd 24 éves világklasszisa 49,90 másodperces idővel diadalmaskodott, megszerezve ezzel önmaga második, a magyar úszósport 31. ötkarikás bajnoki címét.

Milák három évvel ezelőtt Tokióban 200 méter pillangón nyert, 100 méteren Európa-csúccsal volt második, míg a francia fővárosban szerdán a hosszabb távon ugyancsak ezüstérmet szerzett.

A magyar sztár a pénteki előfutamban (50,19 mp), majd a középdöntőben (50,38) is a legjobb időt úszta, így a négyes pályáról várta a rajtot.

Az indítás után elsőnek jött fel, de ezúttal a riválisok jóval gyorsabban kezdtek nála, és csak negyediknek fordult. Ezúttal viszont jól bírta a hajrát, a legjobb, 26,50 másodperces második ötvenet úszta, és 49,90 másodperccel csapott célba.

Milák Kristóf a magyar küldöttség hetedik érmét szerezte Párizsban: az ugyancsak úszó Kós Hubert (200 m hát) és a férfi párbajtőrcsapat után az övé a harmadik arany, szerdán a férfi kardcsapat Milákkal egy napon lett második, múlt szombaton a párbajtőröző Muhari Eszter, ma pedig a sportlövő Major Veronika végzett a harmadik helyen női sportpisztolyban.

Eredmények, férfi 100 méter pillangó: 1. MILÁK KRISTÓF 49,90 MÁSODPERC, 2. Josh Liendo (Kanada) 49,99, 3. Ilya Kharun (Kanada) 50,45.