Még vannak szabad helyek a kolozsvári magyar óvodákban és bölcsődékben

Még vannak szabad helyek a kolozsvári magyar óvodákban és iskolákban, ezért az RMDSZ arra biztatja a szülőket, hogy gyermekeik számára válasszák az anyanyelvi oktatást - tájékoztat a szövetség Kolozs megyei szervezete.

„A magyar óvodák és iskolák nemcsak minőségi oktatást kínálnak, hanem olyan közösséget is, ahol a gyermekek az anyanyelvükön fejlődhetnek és bontakozhatnak ki” – fogalmazott Tasnádi István Kolozs megyei szenátor, az RMDSZ kolozsvári szervezetének elnöke.

Hozzátette: a következő időszakban több intézményben is zajlik még a beiratkozás, ezért érdemes időben tájékozódni a még rendelkezésre álló helyekről.

Arra biztatunk minden magyar családot, hogy éljen az anyanyelvi oktatás nyújtotta lehetőségekkel, és válassza gyermeke számára a magyar óvodát vagy iskolát, hiszen az anyanyelven való tanulás a gyermek kiegyensúlyozott fejlődésének egyik legfontosabb alapja” – fogalmazott.

A szabad helyek számáról Kerekes Adelhaida tanfelügyelő-helyettes tájékoztatott, a még elérhető bölcsődei helyek listája elérhető ITT, az óvodai helyek listája pedig ITTtalálható.

bbte2026Hirdetés

Az RMDSZ arra biztatja a szülőket, hogy tájékozódjanak az erre a célra összeállított dokumentumban a magyar óvodákban és iskolákban még rendelkezésre álló helyekről, és éljenek az anyanyelvi oktatás nyújtotta lehetőségekkel. A magyar oktatási intézmények továbbra is várják a gyermekeket.

Az idei beiratkozási naptár elérhető ITT.

Köszönjük, hogy előfizet a Szabadságra és támogatja lapunkat!