Ma kezdődik a kisvárdai színházi fesztivál

Ma kezdődik a kisvárdai színházi fesztivál
Tizennégy versenyelőadással, zenés-kulináris estekkel, valamint hallgatói előadásokkal és középiskolások számára szervezett workshopokkal várják a közönséget a ma, június 24-én kezdődő Magyar Színházak 34. Kisvárdai Fesztiválján.

A színházi versenyelőadásokat Kisvárdán három helyszínen, a Zsinagógában, a Refi színpadon és a művelődési központban láthatja a közönség, egy előadás pedig Szatmárnémetiben tekinthető meg. A társulatok produkcióit ötfős zsűri értékeli: Csuja László rendező, Hajdu Imelda színművész, Herczeg T. Tamás színész-rendező, Török Viola rendező és Zalán Tibor költő-drámaíró dönt a díjak odaítéléséről – közölték a szervezők.

A színházi seregszemle idei díszvendége a Zentai Magyar Kamaraszínház, érkeznek társulatok többek között Szabadkáról, Újvidékről, Székelyudvarhelyről, Gyergyószentmiklósról, Sepsiszentgyörgyről, Marosvásárhelyről, Beregszászból, Nagyváradról, Szatmárnémetiből, Aradról, illetve Sopronból, Komáromból és Gyuláról is. A magyarországi társulatok közül például a Játékszín, a CSAK! – Csengeri Alkotó Közösség, az Orlai Produkció és a Bánfalvy Stúdió lép színpadra.

A programban nyolc versenyen kívüli darab szerepel, két előadással pedig a határon túli színészhallgatók is készülnek. A középiskolások által minden évben várt workshopot ezúttal Balázs Zoltán színész-rendező vezeti, a kritikusjelöltek workshopján pedig a színházi kulisszatitkokba avatják be szakemberek a fiatalokat. A július 2-ig tartó programsorozaton lesz gasztroszínház, kulturális-kulináris est, zenés műsor, a megnyitó ünnepségen a Ken Kesey Száll a kakukk fészkére című regényéből készült darabot láthatja a közönség a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház társulatának színrevitelében.

A fesztivál részletes programja ide kattintva böngészhető.

(Borítókép forrása: Facebook/Magyar Színházak Kisvárdai Fesztiválja) 

promedtudo2Hirdetés

A rovat cikkei

Szombaton adták át a Magyar Színházak XXXII. Kisvárdai Fesztiváljának díjait: Kárp György, a marosvásárhelyi Spectrum Színház színésze és Boráros Imre, a Komáromi Jókai Színház örökös tagja életműdíjban részesült.
KultSzínTér
Váratlan, ám korántsem véletlen, hogy a nyugati életvitel és értékrend felé tájolás éppen keletről érkező impulzusra történt – véli Lucian Boia történész, akinek immár a nyolcadik kötetét publikálta a Koinónia Kiadó. A románok és Európa című kötet ihletett fordítója Vallasek Júlia, aki másodízben magyarítja a mítoszokat és berögzöttségeket rendre megkérdőjelező történészprofesszort – vele szerveztek beszélgetést a 13. Kolozsvári Ünnepi Könyvhéten.
KultSzínTér