Idén október 19-e és november 4-e között pályázhattak mindazon gyakornokjelöltek, akik lezártak már egy tanulmányi évet, és ismernek legalább egy nemzetközi nyelvet – beszélt a nemrég lezárult kiválasztási folyamatról Antal Lóránt. A pályázóknak részletesen be kellett számolniuk eddigi tevékenységükről is a motivációs levélben. A 22 pályázóból jövőre egy hónapot tölthet Brüsszelben Veres Krisztina, Benedek Tímea, Boros Anita, Balló Tamás, Balázsi Zsuzsa, valamint Csorba Zsuzsanna.
Winkler Gyula hangsúlyozta: a legfontosabb értelme a brüsszeli tevékenységünknek a fiatalok érdekképviselete. „Az a fiatal, aki egy hónapot ott tölt, teljesen más perspektívából láthatja az európai intézményeket, az ott élő magyar közösséget, beleláthat az EP működésébe, miközben szakmai lehetőségei behatárolhatatlanok. Lehetősége van a politikai élet átlátására, és az erdélyi fiatal szemszögéből való megfigyelésre. Arra biztatom a gyakornokokat, hogy a saját értékrend szerinti döntéshozatalhoz próbáljanak minél több támpontot szerezni az ottlétük során” – fogalmazott az EP-képviselő. „Már az első találkozáskor elmondom nekik, hogy a gyakornokság a gyakornokról szól, nem pedig a képviselőről. Ő maga választja ki a számára legmegfelelőbb tevékenységet, vagy az általa érdekesnek tartott szemináriumot, és a könyvtárhoz való hozzáférését is segítjük” – tette hozzá Winkler, aki évente találkozóra hívja a gyakornoki program résztvevőit az EU-táborba, hogy ezzel is segítse a kapcsolati hálójuk bővítését.
A Pályázz a jövődre kisokos azért egyedi a maga nemében, mert egy helyre csoportosítja az uniós finanszírozási forrásokat, illetve a pályázati lehetőségeket – mutatott rá Antal Lóránt a MIÉRT, az RMDSZ és az EPP együttműködésében készült kiadvány hasznosságára. „A nyomtatott formában is kiadott útmutató ugyan csak 2016-ra érvényes információkat tartalmaz, de az ifjúsági szervezet honlapján megtalálható digitális változatot folyamatosan bővítik. Ezzel párhuzamosan pedig közönségszolgálatot is biztosítanak a tájékoztató kapcsán felmerülő kérdések megválaszolására” – mondta a MIÉRT-elnök. A pályázati kisokos nemcsak a főbb uniós finanszírozási forrásokról, belföldi pályázati lehetőségekről tájékoztat, hanem információkat tartalmaz a közvetlen uniós forrásokról és egyéb támogatási lehetőségekről, valamint tisztázza a nálunk is egyre népszerűbb üzleti modell, a startup fogalmát.