III. liga, 29. forduló: Gólzáporos zsuki győzelem Nagyiklódon

Sikeresen mutakoztak be új otthonukban a Nemeszsuki Egyesülés labdarúgói. A múlt hétvégén kellemes időben és kitűnő pályán (kevés vidéki városnak van olyan korszerű stadionja) rendezték Nagyiklódon a szomszédos község együttese és a Medgyesi Gármetán II. közti találkozót a labdarúgó harmadosztály 29. fordulójában.

Mindazok, akik kivonultak a vasútállomás szomszédságában található sporttelepre, nem bánták meg, hiszen nem kevesebb mint hat gólt láthattak, amelyből négyet a „hazaiak” lőttek. Mindjárt a találkozó elején, 6. percben a Szamos mentiek megszerezték a vezetést Mihai Maxin által (1–0), de rövid időn belül, a 15. percben a medgyesiek legtapasztaltabb játékosa, az I. ligában is szereplő Valentin Coşereanu kiegyenlített (1–1). Alig kezdődött meg a második félidő, a 46. percben a hazaiak újból vezetéshez jutottak Olimpiu Bucur találatával, aki a szünetben beállt és fordulóról-fordulóra egyre jobb Bányai András 17 éves csatár baloldali beadását értékesítette (2–1). A vendégek nem nyugodtak bele az esetleges vereségbe és a 60. percben egy tizenhatoson belüli kavarodásnál a fiatal Sebastian Iorga betalált a tehetetlen nemeszsuki kapitány, Alin Sălăjan hálójába (2–2). Ekkor azonban az Egyesülés labdarúgói valósággal megtáltosodtak, jobbnál-jobb helyzeteket alakítottak ki, és az összecsapás utolsó öt percében két góllal terhelték meg a Küküllő menti gárda kapuját. Alex Pop a 86. percben, majd Paul Cubleşan, a hosszabbítás első percében voltak eredményes, beállítva a 4–2-es végeredményt. A többnyire ifjúságiakat felvonultató Gázmetán II. nem vallott szégyent Nagyiklódon, bátran és nyíltan játszott, két gólt is rúgott ellenfelének, amely a tavaszi évadban otthon eddig összesen ennyit kapott.

A mérkőzés után Adrian Iencsi, az Egyesülés edzője kijelentette: „Mi már teljesítettük eredeti tervünket, a táblázat első felében vagyunk, a hétvégi pusztadaróci kiszálláson esedékes pont vagy pontok már ráadás!”. Ugyanakkor Mészáros Alpár technikai igazgató lapunknak beismerte, jól érzik magukat Nagyiklódon, ahol meleg és hozzáértő közönség fogadta az Egyesülést.

A másik két Kolozs megyei gárda is győztesen hagyta el a pályát. A Kolozsvári Egészség Raul Ciupe (41. perc, 11 m) és Adrian Lupu (60. perc) találataival 2–0-lal bizonyult jobbnak a Zilahi FC-nél a Herbék/Clujana/Dermata Stadionban, míg a Dési Egyesülés a Kudzsiri Kohász otthonában nyert 2–1-re (gól: Stephane Ferhaoui – 24., 11 m és Paul Bogdan – 73. perc, illetve Ovidiu Stoianof – 15. perc).

Az ötödik csoport többi eredménye: • Fugyivásárhelyi SK–FC Beszterce 3–0 (játék nélkül) • Marosvásárhelyi ESE/ASA II–Szászrégeni lendület 0–4 (Adrian Murar 2 – 34. és 72., Dezsi Lóránd – 40., továbbá  Florin Truţă – 84. perc) • Lénárdfalvi ACS–Nagyszebeni AFC Hermannstadt 1–2 (Viorel Chinde – 31. perc, illetve Alexandru Fotescu – 4. és Petrişor Petrescu – 54. perc) • Radnóti SK–Sülelmedi Jövő 2–1 (Andrei Balea – 38. és Ionuţ Cheţan – 57. perc, illetve Marius Feraru – 60. perc). A Pusztadaróci Termés szabadnapos volt. Az állás:

1.      Hermann.   27     21     3       3       63–22         66

2.      Kudzsir      27     17     3       7       61–26         54

3.      Kv. Eg.       27     15     7       5       41–20         52

4.      Zsuk  27     15     5       7       56–27         50

5.      Lénárdf.      27     13     8       6       46–30         47

6.      Gázm. II.    27     13     7       7       58–44         46

7.      Zilah 27     14     4       9       35–24         46

8.      Lendület     27     13     4       10     41–29         43