III. liga – 17. forduló: Dési siker a megyei rangadón

Nem sikerült visszavágnia az ősszel saját pályán elvesztett mérkőzésért a nemeszsuki labdarúgóknak, egygólos vereséget szenvedtek Désen a harmadosztály 17. fordulójában.

A télen a nemeszsukiak már január elején elkezdték a felkészülést a visszavágóra (hét barátságos meccset is játszottak), míg a désiek a nyitány előtt alig négy nappal korábban gyűltek össze. Ezért is emelte ki a siker fontosságát a múlt hétvégi összecsapás után a hazaiak edzője Gică Barbu, aki elégedett volt tanítványai teljesítményével. Nem így Adrian Iencsi a nemeszsukiak trénere, aki többet várt fiaitól, akik jóformán az idén az első komolyabb akadályba ütköztek, mivel az első fordulóban a Besztercei FC ellen otthon nem volt problémájuk egy csőd szélén álló együttessel szemben. Dés megérdemelte a sikert, lelkesedésből és akaratból is felülmúlta ellenfelét. A dési szurkolók nem bánták meg, hogy kivonultak a Szamos-parti stadionba, alkalmuk volt látni egy „eurogólt”. Szerzője Toni Giurgean volt a 79. percben, amikor távoli lövése a nemeszsuki kapu jobboldali sarkában kötött ki, de azelőtt a kapufát is érintette. A találkozó hátralevő részében többet támadtak a vendégek, de sikertelenül, a désiek foggal-körömmel védték az eredményt, meg aztán Székely Loránd bonchidai kapus is nagyot védett ezen a meccsen (ezelőtt két évvel Nemeszsukon is megfordult).

A dési rangadót a nagybányai Székely Zoltán hibátlanul vezette, teljesítményét a lelátóról édesapja és a kolozsvári Marian Salomir volt nemzetközi játékvezető is figyelemmel követte.

Végeredmény: • Dési Egyesülés–Nemeszsuki Egyesülés 1–0 (0–0).

Szintén 1–0-s sikernek örvendhetett a Kolozsvári Egészség csapata is, amely a sereghajtó Pusztadaróci Termés otthonából hozta el a bajnoki pontokat. A gólt Raul Vitan szerezte az 58. percben.

Az ötödik csoport többi eredménye: • FC Beszterce–Lénárdfalvi ACS 0–6 (Vlad Asăujan 2 – 49. és 73., Bogdan Paşca – 61., Dacian Dunca – 82., Lang Loránd – 85., továbbá Valer Giurgiu – 89. perc) • Medgyesi Gázmetán II–Zilahi FC 2–1 (Cristian Gavra – 50. és Daniel Pop – 78. perc, illetve Florin Istrate – 60. perc) • Radnóti SK–Kudzsiri Kohász 2–3 (Laurenţiu Moldovan – 51. és Marius Pastor – 56. perc, 11 m, illetve Lucian Itu – 19., Udrea – 31. és Laurenţiu Tudor – 58. perc) • Szászrégeni Lendület–Fugyivásárhelyi SK 3–1 (Ioan Pop – 15., Adrian Murar – 45., 11 m és Alin Pădurăriu – 62. perc, illetve Chişvasi – 30. perc) • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Marosvásárhelyi ESE/ASA II. 0–1 (Răzvan Dulap – 35. perc). A Sülelmedi Jövő szabadnapos volt. Az állás:

1.      Hermann.   16     11     2       3       32–18         35

2.      Lénárdf.      16     10     4       2       33–13         34

3.      Kudzsir      16     10     2       4       37–15         32

4.      Kv. Eg.       16     9       4       3       25–13         31

5.      Zilah 16     9       3       4       24–13         30

6.      Gázm. II.    16     8       4       4       32–24         28

7.      Zsuk  16     8       2       6       28–20         26

8.      Dés   15     5       7       3       21–15         22