III. liga, 16. forduló: Nemeszsuk lerohanta a Besztercei FC-t

Kérdéses volt a Nemeszsuki Egyesülés–Besztercei FC találkozó sorsa, a beszterceiek csak néhány napja kezdték el az edzést a tavaszi nyitányra, ugyanis a régmúltú klub helyzete bizonytalan, eredetileg az együttes vissza akart lépni. Az utolsó pillanatban a vezetőség mégis meggondolta magát, és úgy döntött, folytatja a szereplést a III. ligában.

Ilyen körülmények között aránylag könnyű feladata volt a hazaiaknak, akik mindenáron feledtetni kívánták szurkolóikkal az ősszel Besztercén elszenvedett vereséget (akkor 1–2 volt az eredmény). Ha Adrian Iencsi tanítványai az előkészületi meccseken nem nagyon remekeltek (sorozatban négyszer is kikaptak alsóbb osztályú ellenfeleiktől, a Kolozsvári U FC-től kétszer is), a visszavágó első fordulójában igazán kitettek magukért. A középzsuki pályán valósággal lerohanták a fizikailag gyengén álló beszterceieket, és ha az eredmény nem is nagyon mutatja ezt (sok gólhelyzetet hagytak ki a Szamos mentiek), a siker teljesen megérdemelt. A vendégek alig néhányszor közelítették meg az Egyesülés kapuját, 90 percen keresztül a nemeszsukiak uralták a mérkőzést. Az elején még valahogy állták a sarat a szomszéd megye képviselői, de ahogy telt az idő látszott rajtuk, hogy későn kezdték el a felkészülést az új évadra. A 39. percben megtört a jég, a tapasztalt Alex Pop betalált a vendégek kapujába, majd   tércsere után még Crişan és  Budică volt eredményes.

Végeredmény: • Nemeszsuki Egyesülés–Besztercei FC 3–0 (gól: Alexandru Pop – 39., Nadin Crişan – 58. és Marian Budică – 86. perc).

A 17. fordulóban, március 11-én, szombaton Désen megyei rangadó lesz, a helyi Egyesülés nemeszsuki druszáját fogadja a sétatéri stadion pályáján. Utóbbi együttes, a Dési Egyesülés szabadnapos volt a visszavágók első körében.

Kolozs megye harmadik egyesülete, a Kolozsvári Egészség csak félsikert könyvelhetett el, döntetlenre végzett a Medgyesi Gázmetán másodcsapatával. A következő fordulóban a Zöld Vírusok a sereghajtó Pusztadaróci Termés otthonába látogatnak.

Végeredmény: • Kolozsvári Egészség–Medgyesi Gámetán II. 1–1 (gól: Raul Ciupe – 33. perc, illetve Denis Olaru – 52. perc).

Az ötödik csoport többi eredménye: • Marosvásárhelyi ESE/ASA II–Radnóti SK 2–1 (gól: Robert Candrea – 17. és Andrei Ciolacu – 54. perc, 11 m, illetve Mircea Ungur – 71. perc, 11 m) • Kudzsiri Kohász–Szászrégeni Lendület 1–0 (Alin Şuteu – 81. perc) • Fugyivásárhelyi SK–Sülelmedi Jövő 3–1 (Sergiu Ban – 25. és Lőrincz Norbert – 43. és Andrei Sumălan – 68. perc, illetve Răzvan Ardelean – 29. perc) • Lénárdfalvi ACS–Pusztadaróci Termés 0–0 • Zilahi FC–Nagyszebeni Hermannstadt AFC 0–0. Az állás:

1.      Hermann.   15     11     2       2       32–17         35

2.      Lénárdf.      15     9       4       2       27–13         31

3.      Zilah 15     9       3       3       23–11         30

4.      Kudzsir      15     9       2       4       34–13         29

5.      Kv. Eg.       15     8       4       3       24–13         28

6.      Zsuk  15     8       2       5       28–19         26

7.      Gázm. II.    15     7       4       4       30–23         25

8.      Sülelmed    15     6       3       6       28–30         21