III. liga – 20. forduló: Győzött Nemeszsuk, és nyert egy tehetséges ifit is

Folytatja jó szereplését a visszavágón a Nemeszsuki Egyesülés a labdarúgó harmadosztályban. Leszámítva az első fordulóban Désen elszenvedett vereséget, Adrian Iencsi edző tanítványai egyre jobban játszanak, három forduló óta még gólt sem kaptak, függetlenül hogy otthon vagy idegenben léptek pályára.

A múlt hétvégi középzsuki stadionban lebonyolított mérkőzésen is biztosan, 3–0 arányban győztek a hazaiak a Radnóti SK ellen. Az első félidőben még bírták az iramot a Maros mentiek, csupán egy gólt kaptak a 23. percben, amikor az Egyesülés legveszélyesebb csatára Alex Pop talált be Paul Crăciun radnóti kapus hálójába. Ugyancsak ő az első 45 percben még két tiszta gólhelyzetet hagyott ki.

Térfélcsere után egyre gyakrabban közelítették meg a nemeszsukiak kapuját a vendégek, sőt, a 66. percben Ionuţ Cheţan alig néhány centiméterre küldte a labdát Alin Sălăjan hálóőr kapujától. Érezve a veszélyt, Iencsi mester a 73. percben beküldte a pályára a mindössze 16 esztendős (!) Bányai András Róbert tartalékot, aki a 88. percben 2–0-ra növelte a hazaiak előnyét. Az Egyesülés labdarúgói még többet akartak, és a 90. percben Paul Cubleşan beállította a végeredményt, ami reálisan tükrözi a pályán történteket.

Néhány szót Bányai András Róbertről. A Nagyiklód községhez tartozó Dengelegen kezdett el játszani, majd a CFR 1907 ifjúsági csapatában folytatta pályafutását. A télen szerződött a III. ligás nemeszsuki klubhoz, ahol már három góllal büszkélkedhet  (kettőt  a Sülelmedi  Jövő elleni összecsapáson szerzett). Kezd egyre jobban belejönni a játékba, szereplésére a szakszövetség kiküldött képviselői is felfigyeltek. A fizikailag is jól álló focista még okozhat kellemes meglepetést az Egyesülésnél. A fontos az, Mészáros Alpár technikai igazgató és Adrian Iencsi főedző már bedobták a mélyvízbe – idén több ifivel bővítették a keretet, a frissítésnek van látszata.

Végeredmény: • Nemeszsuki Egyesülés–Radnóti SK 3–0 (1–0).

Kolozs megye másik két csapata viszont nem sokat ért el ezen a játéknapon. A Dési Egyesülés Zilahon a helyi FC otthonában vendégszerepelt, és Cristian Tăbârţă (35. perc) és Alexandru Pop (77. perc) találataival 2–0-s vereséget szenvedett. A Kolozsvári Egészség pályaválasztó volt, de meg kellett elégednie egyetlen ponttal: a Sülelmedi Jövő elleni összecsapáson Raul Ciupe 50. percben elért találatára ugyanis három perc múlva válasz érkezett Alin Moş részéről, így a találkozó 1–1-gyel végződött.

Az ötödik csoport többi eredménye: • Marosvásárhelyi ESE/ASA II–Fugyivásárhelyi SK 0–2 (gól: Bogdan Mintaş – 15. és Andrei Ferik – 85. perc) • Medgyesi Gázmetán II–Pusztadaróci Termés 2–3 (Cristian Gavra – 29. és Sebastian Iorga – 65. perc, illetve Reszler Zsolt 2 – 40. és 45. + 1., valamint Marius Pop – 55. perc) • Lénárdfalvi AFC–Szászrégeni Lendület 4–2 (Adrian Şter 3 – 20., 68. és 89., továbbá Bogdan Paşca – 52. perc, illetve Ciprian Gliga – 29. és Iulian Săplăcan – 70. perc) • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–FC Beszterce 3–0 (Daniel Tătar – 26. Adrian Cârstean – 47. és Alexandru Neacşa – 82. perc). A Kudzsiri Kohász szabadnapos volt. Az állás:

1.      Hermann.   19     14     2       3       41–19         44

2.      Lénárdf.      19     12     5       2       41–18         41

3.      Zilah 19     12     3       4       30–14         39

4.      Kudzsir      18     12     2       4       43–17         38

5.      Kv. Eg.       19     10     6       3       28–15         36

6.      Zsuk  19     10     3       6       35–20         337.      Gázm. II.    18     9       4       5       37–29         31

8.      Dés   18     5       8       5       24–21         23

9.      Lendület     18     7       2       9       23–25         23

10.    Sülelmed    18     6       5       7       30–36         23

11.    ESE II.       19     6       1       12     24–41         19

12.    Fugyiv.       19     5       2       12     23–34         17

13.    Radnót       18     4       1       13     29–46         13

14.    Daróc         19     2       2       15     16–44         8

15.    Beszterce    19     2       2       15     14–58         8