Huszonötödször adták át a Czelder Márton- és Földes Károly-díjat

Farkas Béla és Gudor Kund Botond vehetett át díjat idén

Huszonötödször adták át a Czelder Márton- és Földes Károly-díjat
Az Erdélyi Református Egyházkerület és a Diaszpóra Alapítvány 25 éve osztja ki a szórványközösségekben kiemelkedő tevékenységet végző lelkészeknek a Czelder Márton-díjat és a világi személyeknek járó Földes Károly-díjat a szórványban munkálkodó gondnokoknak, presbitereknek, tanítóknak. E díjakat idén az erdélyi szórvány jelképévé vált emlékhelyen, a marosszentimrei református templomban adták át november 4-én, szombaton.

SÓFALVI KRISZTINA

Az idei jubileumi alkalommal a Czelder Márton-díjat Gudor Kund Botond gyulafehérvári lelkész, a nagyenyedi egyházmegye esperese kapta, a Földes Károly-díjat pedig Farkas Béla vízügyi mérnök, râmnicu vâlceai református gondnok vehette át. Az ünnepségen, amelyen részt vett az egyetlen marosszentimrei református magyar asszony is, közelről és távolról érkező vendégek népes közössége töltötte meg a régóta üresen álló templomot. Az istentiszteleten, amelyen jelen voltak korábbi díjazottak is, a Czelder-díjjal jutalmazott Gudor Kund Botond gyulafehérvári lelkipásztor hirdette az igét.

Az igehirdetést követően Vetési László és Jenei Tamás mutatták be, majd nyújtották át a szórványdíjakat. Ezt követően Gudor Kund Botond szerteágazó egyházi és kutatói tevékenységéről Demeter László, a Baróti Múzeum igazgatója tartott laudációt, Farkas Béla mérnök gondnoki munkásságáról pedig lelkipásztora, Szántó Sándor mondott elismerő beszédet. Az ünnepség rendjén a gyergyószentmiklósi református egyházközség nevében Dézsi Zoltán presbiter, egyházkerületi főgondnok emléklapot adott át Vetési Lászlónak és Jenei Tamásnak azért a több évtizedes munkáért, amelyet a szórványban élőkért és az ott szolgáló lelkipásztorokért végeztek és végeznek ma is. A díjkiosztót követő ünnepi műsorban a nagyenyedi Bethlen Gábor Kollégium és a gyulafehérvári Gróf Majláth Gusztáv Károly Római Katolikus Teológiai Líceum diákjai énekeltek, majd elszavalták Jékely Zoltán, Ferenczes István és Kányádi Sándor Marosszentimréről szóló verseit. A templomi ünnepséget szeretetvendégségre követte a gyulafehérvári református egyházközség gyülekezeti házában.