A 7075 néző nagy része Kolozsváron látogatott a Filmtettfesztre, ami nem meglepő, ugyanis itt tartott a leghosszabban a program: október 2-ától 6-áig. A mintegy 40 programpont közül 31 volt filmvetítés, a három legnépszerűbb filmnek pedig a Ma este gyilkolunk (r. Fazakas Péter) című vígjáték, a Fekete pont (r. Szimler Bálint) című dráma és a Kék Pelikan (r. Csáki László) című animációs dokumentumfilm bizonyult.
Tíz új nagyjátékfilm, hét egészestés dokumentumfilm, három nagy klasszikus – köztük a filmkoncertként bemutatott Rabmadár (r. Sugár Pál, Lázár Lajos, 1929) –, a Filmgalopp 12 versenyfilmje, egy további erdélyi rövidfilmes blokk és tíz kiváló magyarországi rövidfilm alkotta a fesztivál gerincét. A legkisebbeket négy animációs film vetítéseire vártuk; a legtöbben – összesen több mint 600-an – a Sárkány és papucs című Dargay Attila-klasszikust nézték meg.
A vetítéseket 14 közönségtalálkozó – többek közt Enyedi Ildikóval (a 25 éves Simon mágus apropóján) és Koltai Róberttel (a hamarosan Romániában is moziforgalmazásba kerülő Ma este gyilkolunk apropóján) –, egy Almási Tamás-mesterkurzus, egy könyvbemutató – Janovics Jenő. A kolozsvári némafilmgyártás megteremtője –, egy látványtervezői kerekasztal és Damokos Csaba-kiállítás, két tudományos konferencia – az Átalakuló televízió konferencia a BBTE Magyar Film és Média Intézetével közös szervezésben, valamint a Média. Érték. Tett. Médiaértés-konferencia az NMHH-val közös szervezésben –, valamint a magyar filmarchívum KLASSZ gyerekworkshopja kísérte Kolozsváron, de voltak közönségtalálkozók Csíkszeredában, Sepsiszentgyörgyön, Székelyudvarhelyen és Nagyváradon is – utóbbi helyszínen animációtörténeti kiállítás és animációs gyerekfoglalkozás, illetve a médiaértés-konferencia további előadásai is gazdagították a programot.
A 24. Filmtettfeszten Sárga Csikó Díjat kapott Damokos Csaba látványtervező, Fám Erika-díjban részesült Ritter György filmesztéta, a 10. Filmgalopp fődíját pedig Paniti Roland Képzelt faágra száll egy madár című rövidfilmje nyerte el.