Ha nyár, akkor KlausenMusik koncertsorozat Kolozsvár központi templomaiban

Ha nyár, akkor KlausenMusik koncertsorozat Kolozsvár központi templomaiban
Az Egyházzene Kolozsvár Egyesület szervezésében idén is megvalósul a KlausenMusik nyári koncertsorozat, amely július 3. és szeptember 11. között – minden hétfő és péntek este 7 órától – immár ötödik alkalommal várja az érdeklődőket, turistákat és zeneszeretőket Kolozsvár három központi helyszínén, a Szent Mihály-, a lutheránus- (Pietati) és a piarista templomban – olvasható Potyó István főszervező közleményében.

Az ingyenes koncertsorozat idén is változatos stílusban és műfajokban kínálja színvonalas együttesek, külföldi és belföldi orgonaművészek és előadók produkcióit. A hazai előadóművészek mellett magyarországi, olaszországi, németországi, argentínai előadókat is üdvözölhetünk. A hétfői napokon az orgonamuzsika lesz főszerepben a Szent Mihály-templom és a lutheránus templom restaurált hangszerei által, péntekenként pedig a kamarazene kerül előtérbe – derül ki a közleményből.

A KlausenMusik 2023 részletes programja a következő:

Július 3. (Szent Mihály-templom): Windhager-Geréd Erzsébet (Bécs/Kolozsvár)

Július 7. (piarista templom): Artur Kaganovskiy (hegedű) és Eszter Kaganovskiy (brácsa) (Nagyvárad)

Július 10. (lutheránus templom): Balatoni Sándor (Pécs)

Július 14. (piarista templom): Concerto Spiralis Együttes (Csíkszereda)

Július 17. (Szent Mihály-templom): Bátori István (Bologna)

Július 21. (piarista templom): Palkó Csanád (szaxofon) és Veress Gáspár (zongora)

Július 24. (lutheránus templom): Jürg Leutert (Nagyszeben)

Július 28. (piarista templom): Trio Barroco Del Plata együttes (Argentína)

Július 31. (Szent Mihály-templom): Eduard Antal (Bukarest)

Augusztus 4. (piarista templom): Vincze Balázs (fuvola), Annina Bachmann (oboa) és Potyó István (orgona) (Svájc/Románia)

Augusztus 7. (lutheránus templom): Horváth Zoltán (Kolozsvár)

Augusztus 11. (piarista templom): Arcadia Masterclass résztvevőinek koncertje

Augusztus 14. (Szent Mihály-templom): Erich Türk (Kolozsvár)

Augusztus 18. (piarista templom): Szent Cecília kórus és zenekar koncertje (Kolozsvár)

Augusztus 21. (lutheránus templom): Csengeri Kostyák Zsuzsa (Kolozsvár)

Augusztus 25. (Szent Mihály-templom): Határon Túli Magyar Zenészek Szimfonikus Zenekara, vezényel Vashegyi György

Augusztus 28. (Szent Mihály-templom): Miklós Noémi (Kolozsvár)

Szeptember 1. (piarista templom): CoronArt Vox (Brassó)

Szeptember 4. (lutheránus templom): Ruth Forsbach (Németország)

Szeptember 8. (piarista templom): Schola Cantorum Transsylvaniensis, vezényel Windhager-Geréd Erzsébet

Szeptember 11. (Szent Mihály-templom): Marcel Costea és Zsuzsana Cerveni (Bukarest/London).

„A KlausenMusik hangversenysorozat 2019-ben indult útjára, azóta nagy érdeklődésnek örvend, fontos kulturális színfoltja városunknak, amely kiegészíti a nyári hónapok komolyzenei ajánlatát. A hangversenysorozat fontos célja az is, hogy a városunkba látogató turisták a koncertek alkalmával megismerkedhessenek helyi kulturális és zenei örökségünkkel. A KlausenMusik változatos programmal, szóló-, kamarazene-, orgonamuzsika-, kórus- és zenekari együttesre írt művekkel várja az érdeklődőket” – fogalmaz közleményében Potyó István.