Balázs-B. Gyöngyi
A három évfolyamon 48 diák tanult, ebből 15-en végeztek az idén. A szakképzés alatt a diákok elsajátították a gyümölcs-, szőlő-, zöldség-, virágtermesztést, állattenyésztést. Gazdákat neveltünk, akik hazakerülve saját földjüket megdolgozva megteremtik a család mindennapi kenyerét.
A Kallós Zoltán Alapítvány felsőtöki tangazdaságában napi szinten gyakorlatoztak. 46 szarvasmarhával rendelkezik a gazdaság, amellett több mint 60 ha földet és egy 4 ha gyümölcsöst bérelnek, és 0,5 ha krumpli ültetvényük van. A lényeg, hogy itt a gyerekek megtanulják a korszerű technológiákat. Fejlett gépparkkal rendelkezik a tangazdaság és kicsiben is megmutatják a gazdálkodás lényegét. Jó példákat, működő kis családi vállalkozásokat látogathatnak meg, bebizonyítva, hogy otthon maradva, gazdálkodva is jól meg lehet élni.
A szakiskolai tanulóknak különböző szakképesítést is biztosítanak. Idén hárman vettek részt sajtkészítő tanfolyamon, ahol családi környezetben láthatták a sajtkészítés és értékesítés folyamatát.
A szakiskola pedagógusainak célja, hogy a gyerekek itthon maradjanak és szülőföldjükön építsék a jövőt.
Borítókép: Biró István