Eastbourne-ben történt

A wimbledoni Grand Slam-torna főpróbájának számító Eastbourne-ben rendezett füvespályás tornán továbblépett a nőknél a második kiemelt Simona Halep, a férfiaknál pedig az első favorit szerb Novak Djokovics.

A kínai Jing-jing Tuan szerdai legyőzése után 25 esztendős Simona Halepre szerdán újabb ellenfél várt, ám a négy évvel idősebb Cvetana Pironkova (149. a világranglistán) elleni találkozót az időjárási körülmények nem engedték befejezni. A szünet jót tett a világranglistán második konstancai lánynak, a megszakításnál ugyanis a szerencsés vesztesként főtáblára került bolgár 61 perc játék után 7:6 (6), 2:1, 40–30 arányban vezetett. A román lány az első játszmában szinte végig vezetett, összesen hét szettlabdát pazarolt el (ötöt 5:4-es vezetésnél, kettőt pedig a rövidítésben), mégis ellenfele szerzett vezetést. A csütörtöki folytatásban azonban Halep „megbosszulta” honfitársa, Monica Niculescu második fordulós vereségét, és háromszettes meccsen nyerni tudott, a döntő játszmában 2:4-ről fordított. A találkozó összességében két órát és 40 percet tartott. Halep eddigi jutalma 18 940 dollár és kereken 100 világranglistapont, következő ellenfele a hatodik kiemelt dán Caroline Wozniacki. Utóbbi találkozót is csütörtökre tervezték, lapzárta után ért véget.

Győzelemmel mutatkozott be Angelique Kerber, a nők világranglistájának éllovasa. Ez volt a német játékos idénybeli első hivatalos meccse ezen a borításon. Ellenfele a WTA rangsorában 44. cseh Kristyna Plískova volt, és szetthátrányból fordítva három játszmában nyert.

A férfiaknál a szerb Novak Djokovics sikerrel vette a második akadályt is, a világranglista 4. helyezettje kétszettes meccsen nyert az amerikai Donald Young (47.) ellen, és az elődöntőbe jutott.

Eddig nem közölt érdekesebb eredmények:

Férfiak (636 ezer euro összdíjazás), 1. forduló (a 16 közé jutásért): Gasquet (francia, 7.)–Tiafoe (amerikai) 5:7, 7:6 (4), 6:3. Nyolcaddöntő: Johnson (amerikai, 4.)–Fabbiano (olasz) 6:3, 5:7, 6:4; Gasquet–K. Anderson (dél-afrikai) 6:4, 6:4; Isner (amerikai, 3.)–Lajovics (szerb) 3:6, 7:6 (2), 7:6 (4); Tomic (ausztrál)–M. Zverev (német, 6.) 6:3, 6:2; Monfils (francia, 2.)–Norrie (brit) 6:3, 6:2. Negyeddöntő: Djokovics (szerb, 1.)–Young (amerikai) 6:2, 7:6 (9).Nők (819 ezer dollár összdíjazás), 2. forduló (a 16 közé jutásért): Kerber (német, 1.)–Kr. Plískova (cseh) 4:6, 6:1, 7:5; Kuznyecova (orosz, 7.)–Barthel (német) 4:6, 7:5, 6:2; Mladenovic (francia, 9.)–Su-aj Csang (kínai) 6:0, 6:4; Strycova (cseh)–Muguruza Blanco (spanyol, 11.) 6:1, 6:0; Vesznyina (orosz, 12.)–Cepede Royg (paraguayi) 6:3, 6:3; Su-aj Peng (kínai)–Bacsinszky Tímea (svájci, 15.) 7:6 (7), 2:6, 6:4; Davis (amerikai)–A. Radwanska (lengyel, 8.) 7:6 (1), 6:1. Nyolcaddöntő: Halep (2.)–Pironkova (bolgár) 6:7 (6), 7:6 (4), 7:5; Wozniacki (dán, 6.)–Vesznyina (orosz, 12.) 6:1, 6:2.

*

Elbúcsúzott a wimbledoni selejtezőktől Mihaela Buzărnescu is, az írmagnak maradt román lány 7:6 (4), 6:3 arányú vereséget szenvedett a 16. kiemelt horvát Petra Marticstól a második fordulójában, és nem jutott a főtáblára.