Eastbourne-ben történt

Babos Tímea egyesben a nyitókörben búcsúzott az Eastbourne-ben rendezett füvespályás tenisztorna 918 ezer dollár összdíjazású női versenyétől. Román részről csak Mihaela Buzărnescu ünnepelhetett.

A viadalokat szervező WTA hivatalos honlapjának beszámolója szerint a magyar játékos – aki vasárnap még a francia Kristina Mladenoviccsal az oldalán Birminghamben aratott tornagyőzelmet párosban – mindössze két adogatójátékát hozta a lengyel Agnieszka Radwanska ellen.

Babos párosban a szigetországi viadalon a magyar származású, de brit színekben teniszező Konta Johannával indul.

Sorana Cârstea első fordulós búcsúja után Irina-Camelia Begu sem tudott a legjobb 32 közé jutni, sima vereséget szenvedett az olasz Camila Giorgitól. A két 6:2-es szettben végződött találkozó mindössze 64 percet tartott.

Babosnak és Begunak a részvételért 3840 dolláros csekk és egyetlen világranglistapont jár.

Mihaela Buzărnescu volt az egyetlen román teniszező, aki sikerrel vette az első akadályt, szetthátrányból állt talpra a kínai Su-aj Peng ellenében. A csata közel két órát (118 percet) tartott. A bukaresti lány eddigi jutalma 5825 dollár és 30 WTA-pont, következő ellenfele a 12. kiemelt holland Kiki Bertens.

Párosban Begu és Buzărnescu egymás oldalán indult, és a negyeddöntőbe jutott, miután 78 perc alatt, döntő rövidítésben 6:4, 3:6, 10–7 arányban legyőzték a harmadik favorit Latisha Chan, Su-aj Peng (tajvani, kínai) kettőst. Beguék eddigi nyereménye 7410 dollár és 100 világranglistapont, a legjobb nyolc között pedig a Vania King, Katarina Srebotnik (amerikai, szlovén) duó ellen lépnek pályára.

Eredmények, egyes, 1. forduló (a 32 közé jutásért): A. Radwanska (lengyel)–Babos 6:3, 6:1; Girogi (olasz)–Begu 6:2, 6:2; Buzărnescu–Su-aj Peng (kínai) 5:7, 6:2, 6:1.